| marrr a întrebat:

Fete: Pana acum imi venea menstruatia regulat, dar de data asta mi-a intarziat.Adica azi mi-a venit si nu mai tin minte cand imi venise luna trecuta.cred ca pe 3-4.nu stiu sigur.Si de obicei in primele zile era mai abundenta dar acum curge putinsad Mi-e frica sa nu am ceva[nu am facut nimic nu mi-am inceput viata sexuala am 12 ani] e normal? Multumesc

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt dereglări hormonale, stres, etc. Consumă ceai de creţişoară şi urzică pentru reglarea sa în mod natural fără pastile chimice.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| marrr explică:

De prin 2008

| marrr explică:

Mai e pana in august ca sa fie 2 ani

| al3_9910 a răspuns:

Dar de cat timp ti-a venit menstruatia?

| al3_9910 a răspuns:

Normal dupa 2 ani poti spune ca ai ciclu regulat, dar daca nu ai implinit 2 ani de cand ti-a venit ciclu, atunci nu iti poti face griji pentru ca ti se poate deregla pe luna ce trece...