| iuliana24 a întrebat:

Intrebare pentru fete!
Buna fetelor! Am 17 ani. Am avut ciclu pe data de 26 luna trecuta pana pe 31 (a fost un ciclu normal, regulat). Luna aceasta mi-a venit pe 4 dar primele doua zile a curs putin, iar apoi a curs normal pana pe data de 9. In seara asta iar mi-a venit menstruatia...Ce pot face? M-ati putea ajuta? Sfaturi va rog...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Azi e deja 23, deci inseamna ca au trecut 27 de zile de la ultima menstra, ceea ce corespunde unui ciclu normal. Nu trebuie sa faci nimic

| iuliana24 explică (pentru Brigaela):

Am incercat sa spun ca mi-a venit ciclul de 2 ori la distante prea mici de zile... Daca citeati cu atentie observati asta...Multumesc oricum

| Brigaela a răspuns (pentru iuliana24):

E foarte greu de inteles fiindca faci confuzie intre ciclu si menstruatie, imi pare rau, am citit cu atentie, dar termenii sunt folositi amestecat si nu am inteles. Daca ai avut vreun ciclu mai scurt de 19 zile, mergi la ginecolog

| iuliana24 explică (pentru Brigaela):

Multumes happy scuze ca m-am exprimat gresit

| Adry05 a răspuns:

Am patit si eu odata asa si aveam o problema.
Du-te la ginecolog.

| JoleneSth20 a răspuns:

Mi s-a întâmplat și mie să-mi vină de două ori. Nu știu exact care a fost cauza, dar dacă tu simţi că nu e bine mergi la ginecolog. Noi nu putem ști, fiecare reacţionează diferit.

| noink a răspuns:

Sa stii ca asa se intampla multor fete in perioada verii sau la schimbarea anotimpurilor ciclul se deregleaza putin, adica daca iti venea tot la 27 de zile s-ar putea sa iti vina la 25 sau mai putin. Eu asa patesc mereu, si am ciclu in fiecare luna, dar uneori la inceput de anotimp apare o diferenta la nr de zile. Nu te ingrijora

| Mădălina_Iulia_1999_ZJZg a răspuns:

Probabil te-ai racit la burta. Nu trebuie sa iti faci griji.