| bibiicaaa a întrebat:

Filologie sau Stiinte sociale? De ce? Fundaa!batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,eu as alege Filologie,asta daca vrei sa faci ceva cu viata ta,nu zic ca Stiinte sociale nu ar fi un profil bun,doar ca acolo merg tot mai multi lenesi,daca intelegi, este un profil pentru puturosilaughing. Insa, cel mai bine ar fi sa mergi pe filologie bilingv engleza. Faci engleza intensiv, si scapi si de niste ore de mate, ba chiar ai toate sansele sa nu dai bac la mate si nici teza.Asta nu inseamna ca nu trebuie sa depui niciun efort, ai foarte mult de invatat, si stii si tu ca teoria este foarte obositoare. Sper ca te-am lamurit!:*

5 răspunsuri:
| Đϋffγ a răspuns:

Eu una as alege stiinte, romana nu imi place deloc laughing

| Musique a răspuns:

Științe sociale.Pentru că presupune logică, nu toceală.
Baftă.

| MariaChrii a răspuns:

Filo pentru ca faci mate m1 usoaraa doar primii 2 ani fiz doar primii 2 ani chimie doar primii 2 ani

| SwweetGirlFuny a răspuns:

Eu as alege filologia pentru ca e mai interessant orele sunt mai usoare si mai placute dar depinde de tine pentru ca tu trebuie sa decizi unde vrei sa mergi depinde de tine ce vrei sa ajungi in viata. funda?

| Bwăă_Deny_1998 a răspuns:

Stii si eu am avut de ales dar intre Stiinte sociale si Mate-Info..Asa ca daca stau sa ma gandesc bine tot la stiinte as merge si eu.
Dar stii cel mai bine e sa asculti parerea la toti dar pe a ta sa o iei in considerarehappy