| xDicsii a întrebat:

Vreau niste detalii despre profilul stiinte sociale. Ce materii se fac mai des? Din ce se da bacul? Cam pentru ce facultate te pregateste? si mai multe,...

Voi ce ati alege dintre stiinte sociale si filologie?

Fundaa

2 răspunsuri:
| TheSilent a răspuns:

Nu am multe cunostinte despre profilul asta dar stiu ca o sa faci istorie mai des.
E un profil bun care te pregateste pentru academie daca vrei sa dai la politie.
Oricum cei de la stiinte sociale au printre cele mai putine ore, deci nu e un stres mare profilul asta.

| NicK93x a răspuns:

Eu am facut profilul stiinte sociale deci iti explic:
materii faci cel mai mult: romana, engleza istorie geografie...si putina mate,dar usoarahappy
Bacul se da din romana, istorie si la alegere din geografie, logica, psihologie, economie(geografia cea mai usoara, toti dau din asta)
Facultate poti alege una de tip umanist(drept, litere, istorie, geografie, psihologie si te ajuta mult si la Academia de politie daca vrei sa mergi)
Deci e un profil destul de usor!