| Scarlettt a întrebat:

Frate nu suport epilatul cu epilatorul, ieri mi-a dat o prietena epilatorul ei pe care nu l-a folosit decat un pic pentru ca o durea, dar eu cum l-am pus ieri pe piele nu pot sa va descriu durerea 1 secunde l-am pus pe pielea si eram epilata si tot m-a durut. Azi cand l-am pornit sa incerc sa mi infrang teama n-am reusit am o frica imensa, am inceput sa plang numai cand l-am pornit la prima viteza, e o senzxatia ca si cum te arde, e foaaarte durerosss!
Ce as putea face sa mi infrang teama de epilator!
Mentionez ca e Brawn Silk Epil!

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da-i cu ceara epilatoare. Epilatorul o sa ti se para film pentru copii.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Poti sa te interesezi la un salon de cosmetica despre epilarea definitiva. Nu doare, se face in cateva sedinte insa rezultatul si reusita acestei epilari depinde de tipul de fir de par, culoare si desime, iti explica cel mai bine fetele de la salonul dotat cu asa ceva.

Poti oricand insa sa folosesti crema epilatoare Veet.

| Shara17 a răspuns:

Buna, incearca sa suporti putin aparatul ( daca te.ai fi facut de prima data cu aparatul si te.ai face de fiecare data cu el te.ai obisnui) apoi poti sa.ti aplici ceva care sa.ti calmeze pielea, sa nu mai usture sau asa. si eu am un aparat nou, pentru ca cel vechi s-a stricat, iar asta fiind nou smulge mai bine si mai repede, iar dupa ce.l folosesc ma ustura putin pielea, dar il suport. mentionez ca ma sterg cu servetele umede sau dau cu putin spirt si trece repede. De lame eu m.am saturat sincer, iar crema e cam acelasi lucru... doar ca.i mai scumpa. sad imi pare rau, altfel nu stiu cum sa te ajut, eu prima oara am fost ajutata de mama si trebuie sa recunosc, stateam intinsa si muscam din perna, pijamale si tot ce prindeam laughing sau poti sa injuri de "nebuna" un studiu arata ca oamenii suporta mai bine durerea daca injurawinking. Mult succes! :*

| Scarlettt explică (pentru Shara17):

Dar ieri l-am atins putin pe piele si m-a durut, parca luam foc parca eram curentata laughing Eu am nevoie de ceva sa mi inving teama de al pune pe piele, ce sa mai vorbim de epilat pe tot piciorul, pai mor direct laughing)

| Bianca306 a răspuns:

Eu as zice sa folosesti bigul. Nu o sa te doara numai ca nu il smulge de la radacina. Ar cam trebuii sa suporti durerea ca nu ai ce face. Sorry sad.

| Scarlettt explică (pentru Bianca306):

Big folosesc de cand aveam 13 ani dar nu-mi place, avantajul este ca nu doare deloc, dezavantajul este ca nu smulge bine, apar iritatii, parul creste dupa 2 zile si se indeseste

| Bianca306 a răspuns (pentru Scarlettt):

Asta e

| gratie a răspuns:

Cred ca ar trebui sa folosesti crema depilatoare. Nici eu nu suport epilatorul ma doare ingrozitor de tare si ma inrosesc. Mentionez ca aceasta crema e foarte buna si se foloseste odata pe saptamana. Bafta:*

| Meap a răspuns:

Buna, si mie mi-a fost teama si inca imi este putin de epilator, doare foarte tare dar merita.
Daca te faci cu bigul iti creste parul foooarte repede si nici nu rade foarte bine...si-ti mai raman si niste "bubite" ...deci chiar daca ti-e frica de epilator trebuie sa incerci incetisor sa il folosesti, poti da la vitez cea mai mica, pentru a nu te durea foarte tare.
Si de la epilator iti mai raman iritatii, dar crede-ma e mult mai bun decat bigul, asa ca incearca sa faci ce ti-am spus si poate te vei obisnui :d
Sper ca te-am ajutat! :*