| JustThat a întrebat:

Funda! Am facut o greseala foarte mare. M'am indragostit de un baiat ce are o iubita de 2 ani. De un 1 noi tot vorbim, ne vedem, ne sarutam si etc. A inceput ca o gluma dar am ajuns sa il iubesc enorm. I'am cerut sa aleaga intre mine si ea dar a zis ca nu poate pentru ca nu vrea sa piarda pe niciuna dintre noi. Mi'a spus ca de prietena lui nu vrea sa se desparta asa ca i'am spus sa punem punct. Am continuat sa vorbim exact ca inainte si a ramas sa ne vedem luni ca sa vorbim fata in fata. Ce sa fac? Stiu sigur ca o sa incerce sa ma sarute iar. Ce'ar trebui sa fac? Ce'ar trebui sa'i zic?

2 răspunsuri:
| monikdragutza a răspuns:

Tu o cunosti pe prietena lui adica daca o iubea cu adevarat pe aia nu se mai uita la tine iar daca vrei sa ti la orgoliu intreaba-l daca simte ceva pentru tine cu adevarat sau doar ii place si fie cu 2 fete deodata si sa se dea mare... iar raspunsul va fi adevarat doar din vocea lui daca o zice cald si frumos inseamna ca totusi e ceva daca o zice repede si asa ca sa scape de interogatoriu nu simte nimic pentru tine... daca vrei sa vezi ce se intampla ia'ti un fost prieten (cati ani ai?) si saruta-l in fata lui cand e si cu prietena lui si vezi cum reactioneaza daca sare la tine sa va desparta inseamna ca tine la tine dar daca trece nepasator si se preface ca nu te-a vazut nu merita nici un sentiment. happy

| monikdragutza a răspuns:

In primul rand cati ani ai? Daca vrei sa afli daca te place ia un baiat(fost iubit sau cu care te-ai mai sarutat)si cand el e cu prietena lui saruta-l pasional pe tip si daca sare la voi sa va desparta inseamna ca ii pasa de tine dar daca se preface ca nu va vazut nu e baiatul potrvit... Desi ca faptul ca are 2 prietene nu pare sa arate ca e un baiat prea sincer ci mai de graba de fustangiu...happy