| JustThat a întrebat:

Fundaa! Am facut o greseala. M'am indragostit de un baiat ce are o iubita de 2 ani. De un 1 noi tot vorbim, ne vedem, ne sarutam si etc. A inceput ca o gluma dar am ajuns sa il iubesc enorm. I'am cerut sa aleaga intre mine si ea dar a zis ca nu poate pentru ca nu vrea sa piarda pe niciuna dintre noi. Mi'a spus ca de prietena lui nu vrea sa se desparta asa ca i'am spus sa punem punct. Am continuat sa vorbim exact ca inainte si a ramas sa ne vedem luni ca sa vorbim fata in fata. Ce sa fac? Stiu sigur ca o sa incerce sa ma sarute iar. Ce'ar trebui sa fac? Ce'ar trebui sa'i zic?

Răspuns Câştigător
| Chrissy92 a răspuns:

Nu crezi ca esti doar o rezerva? nu crezi ca asa ar putea sa iti faca si tie sa te insele cu o alta de care tu sa nu sti nimic? nu e bine ceea ce faci...mai bine nu mai vorbesti su el asa il poti uita mai usor, gaseste-ti pe cineva cu care sa ai o relatie serioasa nu sa fi pe locul 2, mai bine te desparti tu de el si nu va mai duceti la nici-o intalnire luni.Trebuie sa ai si tu orgoliul tau.Bafta

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ar trebui sa il refuzi si sa pui punct aacestor intalniri care nu isi au rostul,ti-a zis in fata ca nu isi paraseste prietena si asta ar trebui sa iti de a de gandit,eu cred ca are ganduri serioase cu respectiva si tu pentru el esti un fel de,, distractie,, ca, sa nu zic altceva, chiar daca te doare sufletul, vorbeste cu el si spune-i ca nu va mai puteti vedea din motive personale sau fa si spune-i ce crezi tu

| dydyyyy a răspuns:

Si intre mine si iubitul meu s-a bagat o persoana dupa 4 ani jumatate si crede-ma ca nu mi-a prins bine deloc. odata ce stiai ca e cu o alta persoana nu trebuia sa mai continui pentru ca iti faci rau si tie si lor.crezi ca te-ai simtii mai bine cand ai stii ca ai facut sa sufere 3 suflete? te cred ca il iubesti dar nu trebuia sa se ajunga pana aici.mai bine cedeaza tu si lasa-i in pace. spune-i ca nu vrei sa fii de umplutura si daca nu renunta la ea pentru tine ceea ce nu prea cred si iti spun din propia experienta)si daca va renunta la ea inseamna ca pe tine te vrea si intr-adevar a meritat.bafta:*

| LiiaX3 a răspuns:

Ar trebui sa ii spui iarasi sa aleaga pentru ultima oara. Daca o alege pe prietena sa, spune-i ca vreti sa fi-ti doar prieteni si atat. happy Daca nu accepta nici asta cel mai bine ar fi o nu mai vorbesti deloc cu el, pentru ca clar acestui baiat ii place sa "joace la doua maini ".

| IuliaMihaela20 a răspuns:

Incearca sa.i zici : Ori tu ori ea, trebuie sa-l pui sa aleaga! Poate va iubeste pe ambele, dar trebuie sa aleaga pe care va iubeste mai mult. Fa.l sa se gandeasca mai bine! Daca nu se gandeste poate sa te piarda