| TheSoldier a întrebat:

Funda! Buna e o fata care imi cam place de eabig grin si vreau sa fim impreunabig grin dar eu nu sunt sigur ca ma place...cum sa fac sa imi dau seama daca ei ii place de mine pentru ca mie imi e frica sa o intrebbig grin sa nu zica nustraight face deci ma ajutati? Cum sa fac?big grin

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nici sa nu o întrebi, eu nu-ti recomand asta.Eu m-as simti prost si l-as considera imatur pe unul care sa vină la mine si sa ma intrebe daca imi place de el. I-as zice "cară-te!" Conteaza foarte mult felul in care o abordezi, sa nu fii spontan, bădăran sau... golan. Imprieteneste-te treptat cu ea, nu dintr-o data, gata, o iei la plimbare! O intrebi una, alta, o rogi sa te ajute la ceva (dar sa fii convingator, sa nu observe ca tu, de fapt, n-ai nevoie de ajutor), o intrebi de vreo lucrare...ce subiecte le-a dat etc. Gasesti tu ceva. Incet, incet reusesti. Trebuie sa ai rabdare, iar rabdarea e rasplatita!

| victorr_3274 a răspuns (pentru floresdemayo):

De ce sa nu fie spontan?

| floresdemayo a răspuns (pentru victorr_3274):

Pentru ca nu toate fetele acceptă spontaneitatea, la prima vedere. Denotă indrăzneală, nerusinare, tupeu. Nu dovedesti ca esti serios, de incredere ci unul care crede ca... orice zboară se mănâncă. E un risc la care mai mult pierzi, decat castigi. Fă proba, n-ai decat! Cel putin, nu risca cu o fată de care-ti place intr-adevar. Să nu o pierzi cu adevarat! E alegerea ta...

| victorr_3274 a răspuns (pentru floresdemayo):

OK, merci pentru parerea ta. Am intrebat deoarece eu am vazut cam invers fata de ceea ce zici tu. Cei spontani, cam sunt acceptati, iar daca nu sunt acceptati ii doare in cot, trec la urmatoarea. Atunci poate ca asa e, cum spui tu: poti incerca sa fii "spontan" dar nu cu cine e "important" pentru tine.

6 răspunsuri:
| ChiyoTheo a răspuns:

Roaga-ti cel mai bun prieten sa poarte o discutie cu ea. El iti va zice apoi daca te place sau nu.

| ChiyoTheo a răspuns:

Poti sa mai incerci ceva: integreazate in grupul cu care ea iese afara si isi pertrece timpul liber. Foloseste-te de veriga slaba. Cu tipmul o sa ajungi sa iesi des cu ea afara si o sa ajungeti sa va imprietenitie. Fa-o sa aiba o parere buna despre tine si nu ezita sa-i faci din cand in cand cinste cu un suc sau cu ceva de genul.

| DarKKneSS a răspuns:

De ce nu te duci tu frumos la ea si o intrebi daca te place?:p