| Larsette a întrebat:

Funda! Buna TPU! Am o nelamurire. Vorbesc de 4 luni cu un baiat, aproape zilnic, ore in sir, am si iesit impreuna (nu doar noi doi) ne intelegem foarte bine. Gandim la fel (cu mici exceptii), avem aceleasi gusturi in materie de muzica, filme. Ne-am certat si o saptamana nu am mai vorbit si el m-a cautat.dar are o prietena (imi repeta ca nu tine la ea si ca se va despartii de ea, dar nu stie cum ca tipa e cam obsedata de el). Cu toate astea, niciodata nu bate apropouri, nu avanseaza, dar nici nu se opreste din a vorbi cu mine. stagneaza. Si nu pot sa imi dau seama ce vrea de la mine. Urata nu sunt, proasta nici atat, dar totusi, nu da niciun semn. nu stiu ce sa cred. Prietenele mele imi spun ca ma place (am o prietena care a fost intr-o situatie asemanatoare cu actualul ei iubit, si amandoi imi spui ca vom fi impreuna). Si el e pe principiul "Prietenie intre o fata si un baiat nu exista" dar uite ca la noi deocamdata e. si la mine vine problema ca s-ar putea sa fi inceput sa il plac, adica..astept mereu sa vorbesc cu el. Acum ceva timp am cam lasat-o moale cu el, si cand am aflat ca a luat un examen l-am felicitat, si a fost foarte bucuros pentru ca credea ca sunt suparata pe el si spunea cat de mult se bucura ca totul e ok intre noi...deci voi ce spuneti? eu nu stiu genul care sa combine sau sa caute baiatul (o stie si el foarte bine) decat daca stiu ca e ceva reciproc, iar aici nu stiu ce sa cred. Ne-am invatat unul pe altul cam asa: o data tu, o data eu. sunt confuza.cel mai bun raspuns primeste fundahappy multumesc

Răspuns Câştigător
| Colors a răspuns:

Poate ca te place,se simte bine in prezenta ta,sa vorbeasca cu tine! Poate ca ar dori sa fie ceva mai mult intre voi,dar ar trebui sa se desparta de actuala prietena,poate ca ii este teama si de reactia actualei,daca este asa obsedata cum spune el,dar cel mai bine ar trebui sa faca ce simte!
Poti sa mai vb cu el cand vine vorba de acest subiect intre voi sa ii dai sfatul sa faca ce simte si sa nu mai stea cu ea daca nu o place,nu tine la ea!

Iar intre voi chiar poate aparea ceva daca aveti o relatie atat de apropiata si acum nu puteti sa fiti chiar la fel legat de preferinte,nu va potriviti la filme asta e,nu e o problema!
Intr-o relatie trebuie sa existe multa comunicare si sa stii ca prin comunicarea asta a voastra se poate lega o relatie,nu de prietenie ci de dragoste!
Asa ca timpul trebuie sa le rezolve pe toate,este bine ca nu esti genul acela de a cauta tu baiatul, asa poti vedea de fapt daca el chiar tine la tine, sa nu mori niciodata dupa un baiat, cel mai bine trebuie sa il faci pe el sa moara dupa tine. apoi sa ii arati si tu incet sentimentele, niciodata sa nu pui sufletul atat de mult asa din prima cand nu vezi ca este ceva serios, dupa vei suferi!

Spun asta pentru ca asa se cam intampla cu noi fetele!
Eu consider ca el te place...si pe viitor poate fi ceva mai mult!
Dar niciodata nu se stie ce va fi!

| Larsette explică (pentru Colors):

Am avut mai multe discutii cu el in care mi-a spus ca lui nu ii se pare ceva rau sa caute fata baiatul, dar eu i-am spus ca in cazul meu as cauta baiatul doar daca stiu ca e ceva reciproc..deci pentru ca il caut doar upa ce ma cauta el, oare nu isi da seama ca nu imi e indiferent?

| Colors a răspuns (pentru Larsette):

Pai ar trebui sa iti dea seama ca nu iti este indiferent, cred ca isi si da seama probabil! Altfel nu l-ai mai cauta...si ar trebui sa isi dea seama prin asta!
Ce pot sa iti mai spun. ca este posibil sa apara ceva intre voi...sau nu!

| Larsette explică (pentru Colors):

Da clar. Multumesc!

| Colors a răspuns (pentru Larsette):

Cu multa placere! Si sa ai parte de cineva care te merita!

| Larsette explică (pentru Colors):

Si tu la fel happy

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Sunt de acord cu prietene tale. Da, te place. Daca zici ca nu esti genul sa faci primul pas, metine aceasta prietenie cu el, dar in acelasi timp mai da-i cate un mic semn ca si tu simti ceva pentru el. Poate e prea timid sa-ti zica ca te place, si asteapta sa faci tu primul pas, sau macar sa-i dai un semn ca si tu simti la fel pentru el.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Poate te iubeste si ii e teama sa o zica sau poate ii e teama sa se desparta de iubita aia a lui fiindca ii e teama ca ea s-ar putea sinucide.Adu o data in discutie chesti asta si vezi ce iti zice