| leila255125 a întrebat:

FUNDA!
Bună TPU! DAU FUNDAA///Eu împreună cu colegele de clasă vrem ca de 23 februarie să dăruim ceva la băieții din clasa noastră, să fie un cadou care să fie procurat pentru fiecare /dar să nu coste mai multe de 50 lei/roni.dau funda pentru cea mai

buna idee!

P.S Suntem clasa 6

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Faceti cum ti-a raspuns Adedelin.Luati-le o minge ca sa incinga un fotbal afara in curtea scolii. Sarbatoare veche de la fosta URSS.
Discuţii aprinse în Parlament, provocate de aşa-zisa "zi a apărătorilor patriei" - 23 februarie.

Deputatul grupului Socialiştilor, Veronica Abramciuc, a felicitat din plenul Parlamentului bărbaţii din R. Moldova cu ocazia zilei de 23 februarie - Ziua apărătorilor patriei, care este sărbătorită în Federaţia Rusă.

La rândul său, deputatul Partidului Liberal, Valeriu Munteanu, a specificat că este inadmisibilă sărbătorirea unei date sovietice şi a propus ca în această zi, în şcoli, să fie organizată o oră a dirigintelui, în care să se explice că pe 23 februarie e "ziua celor care ne-au ocupat teritoriul de două ori".

Sursa:http://www.timpul.md/......31698.html

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dar ce sarbatoriti pe 23 februarie? Eu stiu ceva dar nu este in Romania ci in Rep Moldova.

| leila255125 explică (pentru darrio2007):

Pai sunt din Moldova

| darrio2007 a răspuns (pentru leila255125):

Faceti cum ti-a raspuns Adedelin.Luati-le o minge ca sa incinga un fotbal afara in curtea scolii. Sarbatoare veche de la fosta URSS.
Discuţii aprinse în Parlament, provocate de aşa-zisa "zi a apărătorilor patriei" - 23 februarie.

Deputatul grupului Socialiştilor, Veronica Abramciuc, a felicitat din plenul Parlamentului bărbaţii din R. Moldova cu ocazia zilei de 23 februarie - Ziua apărătorilor patriei, care este sărbătorită în Federaţia Rusă.

La rândul său, deputatul Partidului Liberal, Valeriu Munteanu, a specificat că este inadmisibilă sărbătorirea unei date sovietice şi a propus ca în această zi, în şcoli, să fie organizată o oră a dirigintelui, în care să se explice că pe 23 februarie e "ziua celor care ne-au ocupat teritoriul de două ori".

Sursa:http://www.timpul.md/......31698.html

| What's_Adedelin_1990 a răspuns:

Cumparatile o mingiewinking cea mai buna idee