| WannaMore a întrebat:

Funda! Ce haine alungesc optic corpul? am auzit ca salopetele, dar nu-mi plac si nici nu mi se potrivesc.

8 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Încearcă cele cu modele, dungi, verticale.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Pe langa cele zise deja ar mai fi si Blugii cu talie inalta, moda anilor 70-80 care dupa parerea mea arata foarte bine si azi si creaza iluzia ca ai talie inalta si evidint esti si tu mia inalta.Dar de ce sa te multumesti cu iluzia? Dece sa nu fi mai inalta? E super sa fi mai inalt, crede-ma, vorbesc in cunostiinta de cauza.Practica baschet volei si alte sporturi pentru care trebuie sa sari frecvent si o sa te inalti foarte frumos, si-ti si dezvolti musculatura.Eu aveam pe la 1.80 1.85 si dupa cateva luni bune de baschet in curte cu vecinii la ultima masurare aveam 1.92 tongue Si ma simt super inalt.Nu stiu cum voi fetele sa puteti multumi cu 1.50 - 1.65. Habar nu ai ce vine arata fetele inalte nu slabe si cu parul lung lasat pe spate big grin Si cand zic inalte ma refer la 1.70-1.85

| WannaMore explică (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Pai mey.In primul rand, inaltimea trebuie tratata diferit la baieti si fete.Baiatul e normal sa fie mai inalt, si fata mai scunda(ca de-aia exista termenii de "finuta" si "feminina").Si nu cred ca orice fata super inalta poate fi asa eleganta ca taylor swift :p si sinceer, m-ai speriat rau cand ai zis ca ai 1.92, fata de cei 1.50 ai mei. Oricum, chestia asta cu "vreau prietena 90-60-90 si 1.85 m" mi se pare o prostie. Daca vrei sa ma contrazici, see ya pe mess.te-am pupat

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru WannaMore):

Nu te contrazic.Nu ii vorba de 90-60-90,niciodata nu am avut un "sablon" de carton ca in ani 70 la miss in care daca nu intra concurenta nu era buna.Pentru mine sa fie draguta bine proportionata si evident cu sanii maricei (peste 90 pana in 115-120) si preferabil inaltuta.Si ba da chiar pot fi fetele inalte foarte feminine.Azi am fost in Real si la iesire am trecut pe langa o fata de cel putin 1.80- 85 pe putin si avea niste picioare foarte bine formate si arata foarte finut(de stiam ca o sa citesc asta faceam o poza), mult mai finut decat la 1.60 cu bete infimpte-n fund.Printre putinele asa inalte pe care le-am vazut si atunci mi-am dat seama ce ridicol e sa umblu cu una de sub 1 65-70.Si tu la 1 50 vrei sa ramai asa?happy Ceva vara (sau ce mi-o fi ) la 12 ani are a 1 65 happy Cum sa ramai la 1 50.Inaltime de papusica happy Copil de 7 ani tongue Nu faci un bachet volei ceva? Si daca vrei pe mess trm in mesaj id

| WannaMore explică (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Nu crezi ca esti cam pretentios? Adica na.tu vrei fete inalte, cu corp tonifiat, finute, frumoase, banuiesc ca destepte...Gandeste-te ca poate tu nu arati ca un fotomodel masculin, de ce sa ai atatea pretentii la o fata perfecta?

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru WannaMore):

Iar nu pricepi.Din contra.Nu am zis ca vreau fete cu corp tonifiat doar normal, desi daca ar merge la sala si ar avea muschii intariti nu m-as supara, dar nu e o cerere, nici pe departe.Inalta intr-un anumita masura trebuie sa fie preferabil peste 1.70 pentru ca nu pot umbla cu cele de 1.60 si sub, arata parca ar fi a mele, ca niste copii de 8 ani la inaltie.Frumoasa ca un fotomodel de frumoasa nu, pentru ca nu imi plac deloc cele de fotomodel, multe prea slabe picioare prea bete. Daca-ti arat ce inseamna pentru mine frumoasa o sa vezi ca nu-s nici pe departe asa pretentios pe cat crezi tu, asta nu insemnand ca o iau pe oricare, dar totusi.Am folosit cuv finute pentru ca l-ai folosit tu, ca sa intelegi cum le vad eu pe cele dragute, cu corp proportional format, cu un pic de grasime normala pe gambe si dupa mai multa pe coapse, asa cum ii normal, urasc picioarele gen scobitoare.Doar atat ti-am zis, cat de frumoasa era aia pentru ca avea 1.80 1.90 si era si dragutza.Chiar vreau sa-mi lasi mailu sau idu si-ti trimit niste poze, sa vezi. Daca vrei lasa-mi-l in mesaj, si-o sa te convingi

| WannaMore explică (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Intra putin pe mess ca sa-ti arat ce memorie de blonda aiwinking

Răspuns utilizator avertizat