| FaraIdeiDeNume a întrebat:

Funda! Cum pot sa nu mai fiu asa baietoasa? (Adica ma dau cu skate-ul, port tricouri largi si nici nu-mi aduc aminte cand am purtat o rochie ultima data, nu suport multa lume. si de obicei stau cu baietii, ascult Parazitii, B.U.G Mafia si altele ) Si nu prea stiu cum sa fac si de unde sa incep... Dar, rochitele tot ies din discutie laughing. Si am cateva prietene deci nu sunt insuportabila. happy_) Mai e problema ca sunt preamare din TOATE punctele de vedere ( kg, inaltime, [varsta {fata de colegi}] ).
Scuza-ti dimensiunile textului happy. Intrebarea finala : Ce sa fac sa nu mai fiu asa baietoasa si de unde sa incep?

9 răspunsuri:
| VladSilviu a răspuns:

Vrei un raspuns sincer? RAMAI ASA din moment ce asculti parazitii, chiar te'as lua de nevasta laughing

| daassh a răspuns:

Pai NU ai cum sa nu mai fi asa cum esti deoarece asa e firea ta odata cu maturizarea ta ai sa te schimbi treptat si ai sa renunti la obiceiurile acestea mai "masculine". Concluzia ramai asa cum esti lumea te apreceaza pentru ceea ce esti ai sa te schimbi pe parcurs deci nu ai de ce sa te stresezi.

Răspuns utilizator avertizat
| Sweetyass a răspuns:

Incepe prin a-ti schimba comportamentul radical timp de o saptamana. Aplica ceea iti indic acum, chiar de maine pentru ca e inceput de saptamana iar daca iti place continu-i, daca nu, atunci fetitele nu sunt de tine..Maine dimineata la scoala i-a o fusta sau o rochita ( daca chiar vrei sa nu mai fii baietoasa trebuie sa te schimbi), asculta alte melodii ( eu stiu Rihanna sau ceea ce asculta fetele din grupul tau), poarta accesorii de fete iar hainele sa aiba culori deschise.I-a o bicicleta in loc de skateboard. Fii mai buna cu lumea ( chiar saluta-i si zambeste mult). poti sa iesi in oras cu fetele mai mult si sa vorbiti chestii de fete....Nu ai de unde sa stii ce se intampla daca nu incerci. Fa un pact cu tine si vezi ce se intampla. Daca esti mai baietoasa inseamna ca esti mai aventuriera. Incearca. Sunt sigura ca poti!happy

| zaooo a răspuns:

Eu nu sunt fata dar vreau sa te ajut asa ca ati voi spune cum imi place mie sa fie o fata dar an primul rand trebuie sa imi dai si mie niste lecti de skatelaughing nu trebuie neaparat rochii dar ceva haine mulate un decolteu mai generos sa ati lasi breton mai mare sti antro parte gen emo dar fara taieturi bafta si nu anceta sa fii cea ce ati doresti(^_^)

| FaraIdeiDeNume explică (pentru zaooo):

Mersi, vedem cum facem cu lectile laughing.

| MariaMagdalena1046 a răspuns:

Eu sunt la fel, si treaba cu rochiile e aceeasi, si eu am incercat sa ma schimb dar nu prea s-a putut dar depinde de tine

| Psychomind a răspuns:

Ah, scumpa, nu contează că ești mai grăsuță sau mai înaltă. Eu zic, să începi cu hainele. Încearcă să porți blugi, pantaloni scurți, și bluzițe largi, dacă-ți plac ție, dar să fie cu modele, chestii ( gen : http://www.hotcity.ro/files/i/022/85/bluzebrategroase.jpg ) Și să nu uiți de opincuțe/balerini. Nu trebuie să renunți la skate, ascultă ce muzică vrei, și eu ascult paraziții și nu sunt băiețoasă. Și, încearcă să stai și cu fete și cu băieți, asta nu-i nici-o problemă. Însă, la școală( sau oriunde altundeva) să te îmbraci așa, iar când ai timp liber, dă-te cu skate-ul și îmbracă-te cum vrei! :*

| iHateYou a răspuns:

Dacă asculți PARAZITII ești cea mai tare... big grin