| Danutz_Mihai_1997 a întrebat:

FUNDA pentru cel mai inteligent răspuns Hey TPU, am o mica prolema, colega mea e foarte draguța e foarte inteligenta ma rog adică e tot ce mi-am dorit de la o fata, o plac foarte mult dar îmi este foarte rușine sa fac vreo mișcare pentru ca m-a mai refuzat acum 2 sau 3 ani și îmi mai e și frica pentru ca prietenul ei actual este unul din cei mai buni prieteni, chiar nu as face-o dar. ma tine chestia asta și plus ca nu ma pot abține adică ea este foarte draguța și am un singur motiv eram la ea în clasa și am făcut pe tabla o inima rupta în doua pentru ca fosta mea prietena și-a bătut joc de mine dar ea. mi-a zis ca mai bine as face o inima în care sa pun numele ei, e cea mai buna prietena pentru mine la momentul actual dar sigur ma considera doar un prieten pentru ca una din prietenele mele vechi îmi spunea ca sunt ca un frate și ca suntem bff și de astea dar acum spunea ca nu am fost decât un băiat pentru ea. Deci ce sa fac? FUNDA pentru cel mai inteligent răspuns

Răspuns Câştigător
| Ancutzica_1406 a răspuns:

In locul tau nu m-as baga... adica tu te-ai simti bine ca prietenul tau cel mai bun sa iti fure prietena? Adica nu ii strica relatia happy Poate te place poate nu, fa-o sa inteleaga asta dar incearca sa nu ii desparti happy Cand va veni momentul potrivit poti sa ii spui daca vrea sa fie prietena ta happy. Totusi cat are iubit tu doar fa-i complimente spune-i ca ii frumoasa, superba, ca are cel mai frumos zambet etc.
Fetelor le plac complimentele, surprizele si baieti gentelmeni. Incearca sa ii deschizi usa... Aratai ca o placi ceea ce cred ca stie deja happy dar nu ii spune inca.
P.S Nu iti pune prietenul sa o intrebe daca te place happy, daca tot vrei sa stii happy incercati sa jucati adevar si provocare si sa o intrebi daca te iubeste etc

Sper sa te descurci :*

| Danutz_Mihai_1997 explică (pentru Ancutzica_1406):

Mersi vas da funda la toți

5 răspunsuri:
| BlackAngel232001 a răspuns:

Salut Danutz_Mihai_1997 Trebuie sa o abordezi intr-un mod direct si original.In primul rand trebuie sa scapi de emotii si timiditate in fata unei femei, dar, asta nu inseamna sa treci granita bunului simt. Bine, la tine nu cred ca se v-a intampla asa, pari un baiat bine crescut, educat si cu bun simt.Crezi ca romanii au nevoie de lectii si reguli de a agata o femeie? Este stiut ca la capitolul asta sunt destul de tupeisti. Fiind femeie pot sa-ti spun ca : femeilor le place sa rada, sa li se faca complimente si de ce nu mici siretlicuri, gen magie.Trebuie sa astepti momentul cand o prinzi in faze bune si nu poate spune nu. La inceput cu un mic zambet, apoi un semn gingas, ii faci cu ochiul, te uiti direct in ochii ei si iti vei da seama daca vor da rezultate gesturile tale. Daca vei fii respins si luat peste picior, atunci este momentul sa ii faci un compliment si daca sunt flori in jurul tau, cu riscul ca vei fii amendat de gardienii publici rolling on the floor, rupe o floare, fa gestul nu sta pe ganduri.Se v-a amuza pe tema asta si o vei castiga. In rest poartate natural si cu incredere in tine. Ce naiba? Esti barbat! Sa fii iubit. Pup

| Danutz_Mihai_1997 explică (pentru BlackAngel232001):

Mersi mult de răspunsuri dar tu și Cristina ATI uitat ceva. cum rămâne cu prietenul meu chiar nu vreau sa se supere pe mine. deci credeți ca e o idee buna? sa continui asa cum ziceți?

| Misha18 a răspuns:

Daca nu risti nu castigi! incearca sa stai mai mult p langa ea, aflai sentimentele, cum gandeste. gandeste-te ce pierzi daca ii zici si ce castigi! dar eu in locul tau as incerca...bafta!

| Danutz_Mihai_1997 explică (pentru Misha18):

Mersi mult de răspunsuri dar tu și luminita ATI uitat ceva. cum rămâne cu prietenul meu chiar nu vreau sa se supere pe mine. deci credeți ca e o idee buna? sa continui asa cum ziceți? vas da funda la toti daca saar putea