| GeorgeHorvath a întrebat:

Salut, TPU!
Sunt foarte curios, foarte preocupat de un lucru incat doar la asta ma gandesc, ma macina gandul si nu-mi da liniste sufleteasca, imi place de o colega de clasa de la liceu, am 15 ani, clasa a 9 a, n-am mai avut nicio experienta cu vreo fata pana acum, desi am avut tentative dar acestea au esuat lamentabil.
Ma tot gandesc la ea, poate daca va intreb sa imi spuneti daca ea ma place o sa-mi ziceti sa am curaj, sa-mi iau inima in dinti si sa-i spun ce simt, dar nu e chiar asa de simplu, si nu este vorba ca nu am incredere in mine, dimpotriva sunt foarte increzator in propriile abilitati dar e groaznic sentimentul de respingere, simti cum te omoara cu zilele si te seaca de putere si fericire, de asta sunt asa de precaut cu ea...
O stiu de cateva luni, ea este destul de timida din cate stiu eu, destul de inteligenta si amuzanta sa zicem(intr-o anumita masura) ca aspect nu este cea mai frumosa daca o analizez atent, bine probabil ca o vad mai frumoasa decat este in realitate deodata ce imi place de ea, pare o fata care este foarte calda.
Acum intra in ecuatie, cuprinsul intrebarii, motivul pentru care am pus aceasta intrebare: "Oare ea ma place?"
Ma surprinde foarte mult comportamentul ei fata de mine, adica noi vorbim extrem de rar in clasa, dar ne uitam unul la altul din cand in cand, cel putin ea se uita mai mereu la mine, si zambeste, dar uneori cand ies in fata clasei se uita pe telefon, ma simt atat de ignorat...
In fine, cand se intampla sa vorbim in mare parte imi pune intrebari, si mereu ma atinge, dar ea atinge in general persoane/baieti, un lucru care ma face sa fiu gelos este ca sta cu baieti in banca si mereu simt cum imi ies din fire cand o vad cand vorbeste cu ei si nu doar cu ei, cu toti baietii din clasa mai putin eu, si pe mine ma ignora. Cand ma uit la ea ca aia, cu fraierii aia, sunt atat de needucati, sarantoci, si prosti ca noaptea, ma face sa rag in interior de furie si ura, ma face sa ii subestimez inteligenta si sa cred ca n-are gusturi bune in baieti.
Cred ca ma considera frumos, inteligent, pentru ca se abtine sa ma faca prost, ea de obicei ii face pe majoritatea prosti asta ma face sa cred ca ma considera destul de fascinant sa zic asa, pana la urma sunt cel mai destept din clasa, cel mai bogat, influent, cum sa nu ma placa?
Bine nu prea ma suporta colegii de clasa, sunt invidiosi pe mine, si prietenele ei ma considera un nesuferit. O data a zis o prietena de a ei ca sunt nesuferit si ea a aprobat ce a zis aia.
Bine n-as nega ca nu sunt dar cred ca a aprobat pentru a ma tachina, de fapt ea arata multe semne ca ma place, imi copiaza comportamentul si multe alte lucruri.
O data cand colegii credeau ceva neadevarat despre mine ea a venit la mine si m-a intrebat daca mint si mi-a zis sa ma uit in ochii ei, si am facut-o, in acel timp zambea si cam 3-4 secunde ne-am uitat unul in ochii altuia.
De obicei vorbeste despre mine cu colegele mele de clasa, era o ora, mi se pare ca istorie, si doar eu din clasa stiusem la ora, si ea dupa in pauza a comentat despre mine: "Macar George a stiut..."
Probabil ca pare evident ca ma place dar nu sunt doar semne bune, sunt si indicii ca ma pun pe ganduri ca nu m-ar place...
Mi-a dat unfollow pe Instagram, ceea ce m-a socat pentru ca ea urmareste mai pe toata lumea din clasa, pe fiecare baiat aproape chiar si tocilari neinteresanti, nu inteleg de ce a facut asta...
Bine nici nu prea e activa pe insta, nu posteaza mai nimic, deci nu sunt foarte dezamagit.
Am asa tendinta de a crede, ca doar ma manipuleaza, doar vrea atentie de la mine, pentru ca o simt cand o bag in seama mai ales pe whatsapp cand ii dau mesaj imi raspunde imediat dar nu putem avea o conversatie sa zicem "profunda", cand o intrebasem ceva ea a dat cu seen, asta m-a facut sa cred ca doar atentie vrea de la mine, si de asta si flirteaza cu mine, bine nu sunt eu prea bun la psihologie, mai citesc dar nu cunosc creierul uman la un nivel inalt, mai e de lucru, in viata invatam...
Sper ca ar fi maestrii ai seductiei pe TPU care m-ar ajuta si care m-ar indruma cum sa procedez si daca ea chiar este atrasa de mine, sau ma vede ca pe un nesuferit cum precizasem anterior, pana la urma sunt debutant in acest domeniu al seductiei, si incerc sa ma perfectionez sa zic asa...

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii glumet
Bagate in seama cu ea
Fa tu primul pas
Fetelor le place sa fie bagate in seama
Daca nu faci nimic
Ea o sa gaseasca altul care o baga in seama.o pierzi

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Bună, dacă nu arata nu înseamnă că nu simte, cel mai probabil face asta pentru a nu părea " disperata ", gândește te la conexiunea, atractia/ chimia dintre voi, crezi ca o sa ducă la ceva? Sau o sa se termine dramatic?
Oricum ar fi lupta pentru ea, căci da, este oribil sa fi " refuzat" dar dacă nu riști, nu câștigi, vorba aia.
Dacă sta cu alți băieți și vorbește cu ei nu înseamnă că îi si place, uite ai spus tu legat de asta ca tu ești singurul băiat pe care îl ignora, deci clar simte ceva pentru tine, altfel de ce te ar evita?
Încearcă să vorbești cu ea fizic, de multe ori noi oamenii ne purtam diferit prin mesaje, apeluri, etc.
Dovedește i ca tu nu ești cum cred asa zisele prietene și ca ești o persoana demna de încredere și potrivita pentru ea.
( bine, asta nu înseamnă să te schimbi pentru ea, doar fi în largul tău, dacă nu te place asa cum ești, categoric nu este ea aleasa, următoarea, are balta peste)

| Robert2526 a răspuns:

Din ce spui tu aici, probabil ai o atitudine de superioritate si esti enervant si nesuferit.Din punctul meu de vedere te considera un nesuferit si doar se joaca cu tine ( probabil ii place de tine dar nu iti suporta atitudinea). Esti cel mai bogat, frumos si inteligent din clasa.dar fata asta o sa prefere intotdeauna unul din baietii aia "sarantoci si prosti ca noaptea" pentru ca atitudinea ta lasa de dorit. Poti sa iti iei gandul de la ea

| GeorgeHorvath explică:

Daca am facut vreo greseala gramatica tin sa mentionez cam am scris asta in 10 minute, eu personal n-as fi aspru daca as citi asta...

| anonim_4396 a răspuns (pentru GeorgeHorvath):

Nu deranjeaza asta