| anonim_4396 a întrebat:

Funda&Vot.
Buna dragilor, sunt curioasa de cateva lucruri si anume:

1. Cum iti dai seama ca ai o relatie de lunga durata?
2. Cati/Cate dintre voi nu au crezut niciodata ca se v-or casatorii cu ultima iubire? Suna cam ciudat, insa eu sunt cu iubitul meu de 1 an,a fost primul baiat din viata mea, chiar daca ne mai certam si sunt conflicte cu parintii eu imi doresc enorm sa ramanem impreuna pentru totdeauna si el la fel, desii am 18 ani si el 20 ne dorim ca peste cativa ani sa intemeiem o familie.
3.Parintii conteaza in relatie? Daca unii dintre ei nu sunt in totalitate de acord ce se poate face?

Daca unii dintre voi treceti s-au a-ti trecut prin asta va rog nu evitati sa-mi raspundeti.

1 răspuns:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
1.Asta nu poti sa-ti dai seama, in momentele frumoase, totul se poate roti la 180 de grade!
E normal ca intr-o relatie sa mai apara si anumite certuri.
In principiu daca e cladita pe iubire,respect reciproc,comunicare, incredere etc, totul va fi ok.
Uneori se mai baga si parinti, dar nu mereu.
Daca va implicati amandoi, veti trece peste toate obstacolele.
Succes!