| mariaaaaaaaaaa a întrebat:

FUNDA + VOT! Buna TPU! Am si eu o problema.:-(! M-am despartit de prietenul meu(din vina lui si nu am mai vrut sa ma impac cu el cand m-a intrebat) si acum eu am prieten si el are prietena.De cand a aflat ca am si eu prieten se comporta foarte urat si mereu cand sunt afara si ma suna prietenul meu se uita la mine cand vorbesc cu el la telefon si incepe sa huiduie [face in toate felurile : huaa, huuu(copilarii din astea)]. Pe mess imi spune ca imi sparce parola de la metin2 adventure (un joc care imi place foarte mult). Va rog ajutati-ma ca nu stiu ce sa fac ca sa nu mai faca asa si sa nu imi mai zica nimic! M-am saturat pana peste cap! HELLP!

5 răspunsuri:
| CristineDelaruss a răspuns:

E doar gelos ~!
Spune'i pe fata sa termine si punct.
Bfta.

| ZEU93 a răspuns:

E gelos/invidios.Inca te iubeste si nu suporta ca altul te are. Sunt crize ceea ce face el ti-as recomanda sa-l ignori daca poti sunt ramasitele inimii lui "ranite"

| Cristina_5283 a răspuns:

Se comporta asa pentru ca e geloswinking...E copil rauuu daca face asa, eu zic sa vorbesti cu el chestii de genu : ramanem prietenii sau acum sa iti vezi de prietena ta etc. big grin

| MedeeaAndree a răspuns:

Klar e gelosss.i'al deoparthe si vb cu el deschis si spune'i ca uh nu mai simti nimic pentru el si ca sa te lase in pake(daca si el are prietena)aa da si arata'i ca nu'ti pasa de ke zice el si ke fake adica cand huiduie nu-l baga in seama asa ii arati ca nu'ti pasa suuces!:*

| AnonimBig a răspuns:

Am avut si eu o situatie asemanatoare! fii indiferenta cu el ca si cum nu iti pasa.dai ignor pe mess sau pe invizibil macarwinkingsi defiecare data cand se comporta ciudat (urat) intreaba-l de ce se poarta asa.intreabal daca e gelos.el o sa nege si spune-i ca asta da de inteleswinking si daca totusi nu inceteaza spune-i ca nu ai sati mai cobori mintea cu el.Iar in legatura cu jocul nu iti fa grji spune-i ca nu are decat sa iti sparga parola si ca nu te intereseazawinking incearca sa il eviti cat potiwinkingsper ca ti-am fost de ajutor>big grin