| mariaaaaaaaaaa a întrebat:

FUNDA + VOT! Buna TPU! Am si eu o problema.:-(! M-am despartit de prietenul meu(din vina lui si nu am mai vrut sa ma impac cu el cand m-a intrebat) si acum eu am prieten si el are prietena.De cand a aflat ca am si eu prieten se comporta foarte urat si mereu cand sunt afara si ma suna prietenul meu se uita la mine cand vorbesc cu el la telefon si incepe sa huiduie [face in toate felurile : huaa, huuu(copilarii din astea)]. Pe mess imi spune ca imi sparce parola de la metin2 adventure (un joc care imi place foarte mult). Va rog ajutati-ma ca nu stiu ce sa fac ca sa nu mai faca asa si sa nu imi mai zica nimic! M-am saturat pana peste cap! HELLLP!

Răspuns Câştigător
| Any a răspuns:

E clar ca este gelos dar daca v-ati despartit din cauza lui si are prietena parerea mea e ca nu ar trebui sa se amestece.Tu ar trebui pe cat posibil sa-l eviti si sa nu-i mai bagi in seama prostiile care le face. Funda + vot.

2 răspunsuri:
| wimpyannya a răspuns:

Evita-l! Adica: ignore si nu mai sta langa el pe afara. Pur si simplu cand vine el pleci si gatawinking

| MadutzaB a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vorbesti foarte serios cu el si sa iesi din acest cerc vicios.Pur si simplu sa nu mai ai nicio legatura cu el.O alta modalitate este sa nu il mai bagi in seama.Atata timp cat nu ofera respect ignora'l.Cand va sti sa vorbeasca frumos atunci daca vei mai vrea vei vorbi cu el.