| FetitaCuCerceiiRoz a întrebat:

Funda! Vreau sa invat foarte multe limbi straine!
Nu vreau sa am profesor!
Infine!
stiu maghiara, romana si engleza 12 ani!
care ar fi primele 20 de limbi care sunt importante?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| TheFeeye a răspuns:

Franceză, Germană, Spaniolă, Japoneză, Rusă, Italiană, Turcă, Greacă, Arabă, Hindiustani, Chineză, Mandarină ( limba oficială in China şi Taiwan ), Portugheză, Indoneziană, Bengali, Ucrianiană, Vietnameză, atîtea.
Uite aici mai multe : http://www.photius.com/rankings/languages2.html

Cam greu toate la vârsta ta, mă rog baftă!

5 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

12 ani si vrei mult limbilaughingstraight facestraight facestai cuminte ca n-ai ce face cu ele

| MuresanVlad a răspuns:

Engleza, spaniola, franceza, rusa, araba, chineza, germana, japoneza, portugheza, brazilania, hindusa-urdu, italiana...restul nu sunt prea importante si nu prea stiusad da oricum, ai destul de mult timp la dispozitie sa le inveti in timpbatting eyelashes Bafta!

| FetitaCuCerceiiRoz explică:

Ba da am ce face cu ele.Fac ce vreau eu nu ce zic UNIIlaughingrolling on the floor))
Hai sictirwinking
App daca nu iti convine nu mai raspunde asi la misto? Da?!

| ClarissaMrc a răspuns:

Romana, engleza, germana, franceza, italiana, spaniola, latina, turca, si nu mai stiu...

| laurik13 a răspuns:

Dupa parerea mea invata numai:engleza,franceza, germana. spaniola, italiana...deoarece cu celelalte n-ai ce face!