| SerenaVDW a întrebat:

FUNDAA. Eu mananc 2 castroane de pepene/zi + 1 covrig si fac sport in jur de 2 ore, 2 ore si jumatate.
Daca mananc doar atat ( 2 castroane de pepene verde, ajuta la slabit) din cate stiam eu pepenele e 92% apa deci nu cred ca ingrasa.
Voi ce credeti? funda:*

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Daca vrei sa slabesti intr-un timp foarte scurt, atunci este in regula sa faci asa. Pepenele rosu contine, intr-adevar, mai mult de 90% apa, deci in niciun caz nu ingrasa, cu atat mai mult atunci cand nu mai mananci nimic altceva si faci si sport. Insa nu iti recomand sa mananci atat de putin pe viitor, fiindca o sa duci lipsa de foarte multe substante necesare corpului tau.

3 răspunsuri:
| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei! Nu face prostia să nu mănânci. Te sfătuiesc să faci sport dimineața, pe stomacul gol. Apoi, mănâncă ceva consistent [gen: pâine prăjită cu unt și o farfurie cu roșii sau un bol cu cereale]. Să știi că dacă vrei să slăbești frumos [adică la programul de masă pe care îl aveai tu, slăbești prea brusc, îți pui în pericol sănătatea și vei avea celuita, ți se vor lăsa sânii] trebuie să respecți orele mesei și să mănânci fructe, legume și pâine neagră. Mănâncă carne și dulciuri doar odată pe săptămână [ și nu în exces ] pentru că ai nevoie și de vitaminele acestora pentru sănătate. Multă baftă!

| DianaScorpio a răspuns:

Eu consider ca nu mananci bine, mai ales tinand cont ca faci si atat cat ai spus sport.
In opinia mea, cea mai buna si mai placuta dieta e urmatoarea: mese mici si dese. O data la 3 sau 4, maxim 5 ore, cate o masa care sa nu fie mare. Iar la mese sa mananci orice. Mai mult decat caloriile si alimentele in sine, conteaza mai mult cantitatea si felul cum iti obisnuiesti organismul. Mancand des si putin organismul nu este lasat sa "stea locului", el trebuind mereu sa lucreze pentru a descompune mancarea, lucru care este si sanatos, si care accelereaza si arderile in organismhappy
Plus 30 de minute de activitate fizica zilnica. Desi si mai mult de atat, este oricand binevenit.

| VladPetcu a răspuns:

Off asta nu ajuta deci ascultama.
www.google.ro si scrii dieta dukan si ai acolo tot ce iti trebuie ca sa slabesti.
Funda?