| AyLLin a întrebat:

Fundita.cum pot sa-mi vopsesc parul natural?

Răspuns Câştigător
| Lery a răspuns:

LOL daca vrei sa ai o culoare de roscat in par nu te spala pe cap cu frunze de nuc ca alea inchid parul spre negrulaughing. Daca vrei roscat fierbe 500 ml de apa iar cand da in clocot baga in apa felii de morcov pentru un par roscat deschis iar pentru cel mai inchis adauga felii de sfecla.Limpezestete cu unul dintre cele 2 ceaiuri la alegere sigata.Baftahappy

3 răspunsuri:
| MyFirstLove a răspuns:

Spre roscat daca vrei poti sa te speli pe cap cu cea de frunze de nuc happy

| Lery a răspuns:

Măceşe pentru nuanţe de roşcat
Dacă doriţi să adăugaţi o tentă de roşcat părului dumneavoastră sau să-i accentuaţi reflexele arămii, puteţi încerca următoarele remedii naturale:
- Amestecaţi jumătate de cană cu suc de sfeclă roşie şi jumătate de cană cu suc de morcovi. Masaţi pe păr şi lăsaţi să acţioneze timp de o oră;
- Fierbeţi o cană cu măceşe în jumătate de litru de apă. Lăsaţi să se răcească puţin şi apoi clătiţi părul. Ceaiul nu îmbâcseşte şi nu îngraşă părul, aşa că nu va fi nicio problemă dacă o ţineţi pe păr până la următoare spălare;
- Fierbeţi trei pliculeţe cu ceai de hibiscus în două căni cu apă. Când lichidul a scăzut la o cană şi jumătate masaţi amestecul pe păr. Şi această mască naturală poate rămâne pe păr până la următoarea şamponare;
- Fierbeţi o jumătate de ceaşcă de flori de gălbenele pe care le-aţi strivit în două căni cu apă. Lăsaţi să se răcească şi apoi adăugaţi o cană cu vin roşu. Masaţi părul şi lăsaţi amestecul să acţioneze timp de jumătate de oră, apoi clătiţi.

| Asasyn a răspuns:

Daca vrei ca parul tau sa aiba nuante mai deschise clateste-te dupa samponare cu ceai de musetel.
Daca vrei sa aiba reflexe mai inchise clateste-te dupa samponare cu ceai de frunze de nuc.
Daca vrei sa ai parul roscat, clateste-te dupa samponare cu suc de morcovi si sfecla rosie.Lasa sa isi faca efectul timp de 10 minute apoi clateste-te cu apa calda. Fundita?