| BeInnocent a întrebat:

Heeeeeeeeeeei! Am o mare, mare problema :
Din clasa a 9 a,mai exact la toamna, ma mut in alt oras. Va dati seama ..alti prieteni/colegi/vecini si chestii. Mi-e foarte frica de prieteni. daca voi reusi sa ma acomodez cu noii colegi si sa imi fac prieteni. Ce ar trebui sa fac?
P.S - arat bine ( stiu ca multi tin cont de asta

7 răspunsuri:
| Alllllexandra a răspuns:

Uita'te la numele pe care ti l'ai pus pe TPU.Citeste'l.Repeta'l.Tine cont de el si vei fi binewinking

| Chαяtreux a răspuns:

Fa tu primul pas, mergi la ei, prezinta-te. o sa fie bine, ai sa vezi.

| KateMiddleton a răspuns:

Fa-ti prieteni noi, dar nu uita de cei vechi.

| ZeHelp a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie frica. Fi tu insuti!

| KenVyQ a răspuns:

Si eu am fost la fel ca tine si stiu prin ce etapa treci.Te vei acomoda in timp ce trece si incearca sa fii cat de sociabil poti tu si sa nu ai timiditate pentru ca asa ceilalti te vor crede un ciudat si nimeni nu te va baga in seama. Daca vei fi dragut cu toti si le vei intelege stillul de a fi sigur te vor accepta si pe tine.Cat despre km arati multi tin cont si de asta dar nu este esentialul in chestia de a-ti face prieteni. Sper ca te-am ajutat! Funda?:X

| alleALLEaddaADDA a răspuns:

In primul rand fi tu insati si gandeste-te ca va fi bine. Incearca sa comunici cu ei, punele intrebari (bine acum sa nu exagereziwinking ) si incearca sa ai incredere in tine. Bafta! Sper ca ti-am fost de ajutor. :*

| Danut_Sirbu_1999 a răspuns:

De aspect multi tin cont dar tine minte ca-s multi dar nu-s toti, trebuie sa faci ceva la care te pricepi si care te-ar face mai buna la prima impresie(eu-s baiat si chiar si asa stiu destul de bine)