| Nmknou123 a întrebat:

Heeei..anul acesta ma duc la o scoala noua...sunt putin timida... sfaturi pentru a imi face prieteni mai rapid...si cum sa ma acomodez la noua scoala?

3 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Incearca sa fi tu insati, daca ei te vor place, sa te placa pentru cine esti, si sa te accepte asa cum esti, probabil in prima zi o sa fi ceva mai timida, dar intre timp o sa te acomodezi cu noua scoala si cu noii colegi. Bafta!

| PrintesaRockChichi a răspuns:

Am tot repetat asta in niste raspunsuri anterioare pe care le-am dat, trebuiue sa-ti faci curaj si sa intri in vorba cu cat mai mult oprimism si atitudine relaxata si prietenoasa. Si eu sunt timida, dar incerc sa ascund asta. Vorbeste deschis, povesteste ce-ti place tie mai mult, filme, muzica, intamplari cu familia, orice si vei vedea ca poti sa impartasesti aceleasi pasiuni cu alti colegi. Cand ajungi sa gasesti o persoana cu care ai ceva de vorbit, totul va fi mai simplu. Trebuie sa ai incredere in tine si sa incerci sa te bagi si tu in vorba. Si orice ai face, NU STA RETRASA! Daca vezi un grup care vorbeste, du-te la ei, saluta-i, incearca sa completezi ceea ce spun ei. Fii veselsa si originala. Asta e tot. Conteaza sa le arati un pic la inceput celorlati ca esti sociabila si de incredere, apoi totul merge ok, vei vedea. Bafta!

| Alexandraaaa11 a răspuns:

Fi tu insuti, eu sunt eu insumi si ma duc la o persoana zicand "Buna sunt Alexandra, vrei sa frim prieteni?"