| Lorenuta2000 a întrebat:

Heeelp. Ieri am primit testele initiale la istorie si cum eu sunt sefa clasei profa a zis ca azi la ora sa spun daca "poporul" vrea ca notele sa fie trecute. Sunt note destul de mari si eu as vrea sa le trwaca dar un coleg a luat opt si nu vrea. E singurul împotriva dar nu stiy ce sa fac mie sa nu stric rietenia fix acum in clssa a opta. Pareri quick.

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Majolitatea hotaraste, spune-i colegului tau!
Iar la liceu opt, va fi o nota destul de mare.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă ar fi avut patru - pricepeam. Spune-i colegului că în democrație, majoritatea decide. Și se pare că deja a ales - comunică profului să treacă notele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea invinge.

| Lorenuta2000 explică:

Ms la toata lumea eu ma rugam sa am un raspuns si acum an trei.

| Rahzy a răspuns:

E doar un singur elev care nu vrea, nu mi se pare corect sa ii spui profesoarei sa nu le treaca doar pentru unu... si dupa parerea mea o prietenie nu se strica doar din atat, pana la urma 8 nu e o nota asa mica.

| xil a răspuns:

Dacă majoritatea clasei vrea, să le treacă. Oricum e mai bine să ai un singur duşman, decât toată clasa, nu?