| adela2012 a întrebat:

Heei! Am o problema mare din care nu stiu cum sa ies.Deci,sa incepem cu inceputul.Am avut o prietena cea mai buna, dupaceea dintr-un eveniment nu provocat de noi ne-am racit.Cu timpul o alta colega mi-a devenit cea mai buna prietena.Si acum vine problema.Chiar daca numai petrec atat de mult timp cu vechea mea prietena pentru ca si ea la randul ei isi petrece timpul cu o alta fata, daca sa spunem mi se intampla ceva de bine sau de rau iei vreau sa ii spun prima nu la prietena mea ce mai buna din prezent.E extrem de complicat.Si nu stiu cum sa va explic.Practic eu ma inteleg bine cu amandoua dar ele reciproc se urasc.Eu trebuie sa ma impart in doua de fiecare data si nu stiu pe cine sa aleg.Ele amandoua au personalitati complet diferite,dar ele doua impreuna, pentru mine sunt prietena ideala.Nu stiu ce sa fac.Cu una simt ca pot vorbi orice iar cu cealalta nu.Ambele mi-au gresit intr-un timp dar le-am iertat.Problema este ca prietena mea din prezent mi-a gresit de mai multe ori si chiar m-a ranit.Ea este extreordinara imi spune orice, dar cand apare un baiat e cu totul si cu totul schimbata.Nu ca nu ma baga in seama dar cand e cu el parca eu numai exist.Si chiar daca spunem ca suntem cele mai bune prietene cand e vorba de baieti pur si simplu nu imi spune si se poarta cu mine de parca as fi ca toti ceilalti nu ca o prietena adevarata.In schimb vechea mea prietena chiar daca petrece timpul cu o alta fata simt eu si stiu sigur ca tot cu mine se intelege mai bine ptc si ea la randul ei tot la mine vine sa imi spuna ce i se intampla si tot restul.Iar ea cand vine vorba de un baiat nu este asa,imi spune, nu tine cont.Alta idee:daca cineva s-ar lua de mine vechea mea prietena nu sare sa imi i-a apararea in schimb cea noua da.Si multe alte lucruri.Cum v-am spus au cate putin din fiecare si ma simt bine cu amandoua,dar nu stiu ce sa fac. Ajutati-ma va rog muult! PS: cu noua mea prietena nu pot vorbi despre orice,cand e vorba de un baiat nu ma simt in largul meu sa ii spun iei acest lucru, dar celei vechi da! Help!

1 răspuns:
| adela2012 explică:

Prietena mea cea veche vrea sa afle tot ce spune prietena actuala si daca nu-i spun se cam supara, asa e firea ei nu stiu ce sa spun.