| Rossie a întrebat:

Heei tpu.Am si eu nevoie de niste sfaturi.Mie imi place de un baiat.El este cu 3 ani mai mare ca mine(ma rog nu asta e problemalaughing), dar el incepe sa fie cunoscut gen ca o mini vedeta.Am avut ocazia sa vorbesc cu el si sa-l vad, dar mai sunt fete care au facut asta si nu stiu adica imi place personaliatatea si felul fi..nu faptul ca devine cunoscut..si mi-as dori sa pot vorbi cu el mai destins.dar pe facebook nu prea pot ca raspunde mai rar la mesaje si ar fi putin cam aiurea sa-i cer numarul de telefon sau ceva.dar totusi as vrea sa fac astalaughing..sau nu stiu chiar sa ma intalnesc cu el la un suc..ceva..si faza nu sunt genu de persoana nebuna sau inebunita.pur si simplu imi place ..cum as putea sa vorbesc cu el si sa ne cunoastem mai bine fara sa par o ciudata?laughing V-as fi recunoscatoare daca mi-ati da cateva sfaturi. Va pup big grin si dau fundahappy big grin

4 răspunsuri:
| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns:

Sfatul meu e sa ii spui ce vrei de la el, asta daca intr-adevar simti ca merita. Asa e cel mai bine.

| LifeisALL a răspuns:

Organizeaza o iesire cu mai multi prieteni in care sa-l chemi si pe el. Vorbeste cu el ca si cum ar fi bff-ul tau. Dragostea se bazeaza pe prietenie sincera. Daca ti se pare ca te place flirteaza cu el si cere-i numarul.E doar parerea mea, dar sper ca te-am ajutat.

| NaomyNao a răspuns:

Incearca sa afli cate ceva cei place lui si fi si tu cum i-ar placea lui, iar apoi intreaba-l daca iti da nr. lui de telefon(eu am incercat si acum sunt impreuna cu baiatul acela) oricum varsta nu prea conteaza.

| biaandreea a răspuns:

Pai cel mai bun sfat pe care ti l-as putea da este sa ii spui exact ceea ce simti. Lasa-ti sentumentele sa curga. Si daca el nu te accepta dupa ce dai cartile pe fata, inseamna ca nu te merita. Si nu te gandi ca devine cunoscut si nu se mai uita la tine sau chestii din astea, caci nu cred ca exista cineva care a pornit de sus. Cu totii am facut primul pas de jos si nu trebuie sa uitam asta.