| denis57612 a întrebat:

Heei, TPU! Sunt baiat si am aproape 16 ani. M am apropiat foarte mult de o fata-colega de banca (a inceput sa imi placa de ea, dar sunt DOAR PRIETENI. M am gandit sa ii cumpar ceva de mos nicolae si de craciun, dar nu prea stiu ce. m am gandit sa ii duc de "mos nicolae" ciocolata si un trandafir, dar ma gandesc sa.nu fie nepotrivit trandafirul pentru doar prietenie. Voi ce parere aveti? As fi bucurs daca imi mai puteti da si alte idei. va rog sa scuzati eventualele greseli de scriere.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In weekend ai putea sa o inviti la o plimbare, sau o cafenea daca este prea frig afara si sa-ti declari sentimentele. Este o varianta la raspunsul dat de un alt utilizator.

| SkyPilot a răspuns:

Eu as zice sa ii dai un trandafir rosu. Ii transmiti discret un mesaj, doar vrei sa fiti mai mult decat prieteni, nu? Poate si ea simte ceva pentru tine si va provoca o discutie in care sa lamuriti lucrurile. Trebuie sa ai un pic de curaj! Iar daca nu vrea mai mult, un trandafir nu va strica prietenia.

| MskDesign a răspuns:

Totul este foarte bine in afara de punctul "dar ma gandesc sa.nu fie nepotrivit trandafirul pentru doar prietenie".Nu cred ca vrei sa ramai la stadiu de prietenie, nu?

| denis57612 explică (pentru MskDesign):

Nici eu nu stiu ce vreau sau... cee e posibil, dar mintea imi spune sa nu stric o prietenie cu ceva ce este imposibil. Nu vreau sa se strice tot ce am construit si mai mult decat atat... ea e indragostita de altcineva.

| MskDesign a răspuns (pentru denis57612):

Asculta ce iti spun eu!
Cine nu risca, nu are.

| DarthRevan a răspuns:

Nici persoanele mature nu stiu aia ce e iubirea.Tu crezi ca la 16 ani Denis vei avea o prietena care sa tina si sa te iubeasca.Majoritatea fetelor de varsta ta sunt interesate in drame si scandaluri.Nu le intereseaza dragostea si iubirea fata de celalalt.Nu iti bate capu, o sa ai timp suficient lasa tu fetele si uitate la tine, citeste, fa sport, practica arte martiale, mediteaza.