| MariXD a întrebat:

Heey! Exista cartea: "Titanic"? Stiu ca exista filmul "Titanic" Dar eu vreau cartea!

2 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Ti-am mai raspuns la aceasta intrebare si mai devreme :
Nu exista carte cu acelasi subiect ca si filmul.
Este un film inspirat din tragedia vaporului Titanic.
Scenariul a fost scris de James Cameron care a realizat si regia.
sau te referi la asta :
http://talentedenazdravani.ro/......ura-teora/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Stiu ca ai pus intrebarea acum doi ani dar am un raspuns. Cartea titanic a fost scrisa cu 12 ani inaintea scufundarii vaporului, este o chestie foarte interesanta. Se zice ca un om care era la bordu vasului citea cartea si cand a vazut ca totul se intampla cum scrie s-a speriat si a coborar la urmatoarea oprire. Ma rog ideea ii ca Titanic a fost scrisa in 1900 si peste 12 ani se intampla exact ce sscrie in carte