| FaraNume2 a întrebat:

Heeyhappy...imi da si mie cineva niste statusuri de viata,fericire, dragoste pentru el dar si de gelozie? ..va multumesc frumos tuturor care ma ajuta. FUNDA pentru CELE MAI FRUMOASE :*

3 răspunsuri:
| jj95 a răspuns:

Salutare,
viata:
Intotdeauna gasesti usor ceea ce nu cauti. Iar ceea ce cauti gasesti abia in ultimul loc in care poti cauta;
Multumeste-te cu ceia ce ai! Lupta pentru ceea ce-ti doresti si iubestei pe cei care te iubesc;
Fii tu insuti! Viata e prea scurta ca sa fii altcineva. Zambeste! Nimic nu merita sa fii suparat;
De simti in tine prabusirea unei iubiri, nu plange, taci si asculta... viata... inca nu s-a terminat sau poate de acum incepe cu adevarat;

Unul din cele mai importante scopuri in viata - este sa gasesti acea persoana, care vede lumea la fel ca tine;
fericire:
nu sunt singura in ploaie si vant. am cei mai buni prietenei de pe pamant.;
Incearca sa razi si tu de viata, nu lasa numai viata sa rada de tine.;
Uneori amintirile trebuiesc pastrate • Insa cei mai multi se feresc sa faca asta;
dragostebig grinragostea pe care ti-o daruieste o mama... Nu ti-o va darui nimeni niciodata!;
Spui ca iubesti da? Arata-mi prin fapte, nu prin vorbe!;
Si spui: Gata de dragul ei ma potolesc Ca-i atat de mica si o iubesc;
Sigur ca exista si dragoste la prima vedere, dar este intotdeauna bine sa aruncam si o a doua privire;
Am invatat ca acasa e in bratele lui, oriunde ar fi ele!;
gelozie: Orgoliul este un sentiment puternic, pe care nici macar iubirea nu-l invinge!;
Tu crezi ca sunt fericit pentru ca sunt atatea emotii pe care aleg sa nu le arat...;
Sentimentele se pot schimba, dar amintirile raman aceleasi!;
Definiţia dragostei = plăcere momentană, rezultat dezastros.;

alege tu care iti plac, daca nu iti plac scuze nu prea ma pricep, bafta.

| FaraNume2 explică (pentru jj95):

Sunt frumoase unele dintre ele...mersi oricumhappy

| andreisirghi27as a răspuns:

Buna poti sa scrii asa:
,, chiar daca voi nu ma vreti eu va vreau,,
,, imi vine sa-ti dau un pumn, dar mai bine nu, sa nu te infrumutesez,,
mai sunt gandeste logic ce sinti tu in inima ta si scrie