| PixiLittleThing a întrebat:

Hei^^...am 3 prietene, m-am certat cu 2 din ele[ele au inceput]si a inceput si a 3-a. Cele 2 au zis la tot cartierul tot felul de chestii urate despre mine.Toti baietii sunt de acord cu ele.Intr`o zi mi-a fost data o provocare sa trimit cu mass[pe messenger]cu o chestie urata despre una dintre ele.Eu l-am trimis.La unii nu l-am trimis si toti cei la care nu le-am trimis zic ca sunt mincinoasa si mai multe.Acum chiar nu stiu ce sa mai fac sa nu ma mai cert cu toata lumea.Va rog ajutati-ma! Dau funda!sad

Răspuns Câştigător
| Aly_5702 a răspuns:

Ar fi mai bine sa nu mai ii bagi in seama.Incearca sa refaci relatia cu prietenele tale.Iar daca le-ai gresit cu ceva, explica-le, daca sunt intr-adevar prietenele tale vor intelege.Insa nu te-as sfatui sa mai ai prea mult de aface cu ele[cele 2] din moment ce au spus lucruri urate despre tine.
Incearca sa pari nepasatoare la ce spun ele rau despre tine, astfel vor inceta toate glumele pe seama ta.
Nu le arata ca esti suparata.
In plus mai ai timp sa iti faci o multime de prieteni, insa cei adevarati sunt doar cei care desi se cearta cu tine nu te vor face niciodata sa suferi.
Fii linistita! Lucrurile vor reveni la normal.Te asigur!love struck
Sa-mi spui daca te-ai impacat cu ele(cand o vei face).
Sa ai parte numai de bine!love struck
Sper ca ti-am fost de folos.
si daca vrei sa mai vorbim...lasa-mi ID-ul tau ca mesaj pe privat si mai vorbim!happy

4 răspunsuri:
| AcrossTheSky a răspuns:

Pai.ai putea sa incepi prin ati cere scuze.sa le arati ca iti pare rau.nu stiu da'le si tu un cadou,sau ceva de genul.
Daca nu merge,atunci intreabale cu cee ai gresit,si daca este o chestie pe care ai putea-o face pentru a te ierta.
Daca nu merge nici asta, atunci inseamna ca ele nu se pot numi prietene, si ca trebuie sa-ti gasesti altii care sa fie niste prieteni adevarati.
papa:*

| Bibiis a răspuns:

ALea nu sunt prietene adevaratehappy!
ar trebui sa te "reprofilezi" oh go on! sa nu bagi in seama. spusele lumii si se va dovedii ca tu ai dreptatehappy! atunci toti isi vor da seama ca nu esti precum. spun "cei falsi." asazisi prieteni :*

| undercover_4494 a răspuns:

Nu mai face ce spun ele, ori esti ca ele, ori nu vrei sa fii, ori aici s-a incheiat relatia voastra de prieteniewinking

| smiley16girl a răspuns:

Cereti scuze fata de ele adica poate nu sunt asa bune prietene cum crezi si cum este vorba cel mai destept cedeaza happy