| anonim_4396 a întrebat:

Salut..am o problema cam grava se poate spune.
Acum cateva zile m-am certat cu colegul de banca ..Totul a inceput când o fata m-a facut sa spun niste chestii urate de el si i-a trimis poze la coveratie si el a zis niste chestii urate de mine si fata aceea mi-a trimis poze la conversatie -_-
Mda..si eu mi-am cerut scuze ( ca eu am inceput de data asta ) dar am vz ca ma trateaza diferit ..inainte eram prietenei buni si acum ma trateaza cu indiferenta..si i-am zis asta pe Facebook si mi-a dat seen ..si in clasa aia nu prea mai am pe nimeni ca prieten..de când m-am certat cu el toti ma trateaza diferit si nimeni nu prea vrea sa stea cu mn..cred ca sau saturat ca cu prietenul acesta ma cert cam des din motive diferite. unul chiar m-a facut ciudat pentru asta...
Stie cineva ce sa fac, nu prea am prieteni in clasa aia si cu acest coleg as vrea sa ma impac dar nu vreau sa vin eu cu scuzele ca eu mi-am cerut scuze de fiecare data..stie cineva o metoda cum sa repar lucrurile?

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Am impresia că tu vrei să îți fie prieten mai mult pentru a avea cu cine sta că cu altcineva nu prea ai cu cine. Nu cred că vă puteți numi cu adevărat prieteni. Oricum dacă acea fată te făcea să spui ceva urât de mă-ta, tu o făceai? Ești și prost pe deasupra, dacă chiar erai prieten cu el nu îl vorbeai urât pe la spate. Dacă eram în locul lui nici eu nu mai voiam să aud de tine dar uite că a făcut și el același lucru. Numai prietenie nu a fost aia.

| Guti14Haz a răspuns:

La cum a reactionat, mi-e greu sa cred ca iti era prieten adevarat.
De ce esti atat de disperat sa ai prieteni? Stai calm, poti trai si fara prieteni. Daca iti faci prieteni cu forta sau din disperare, crede-ma ca ii ai degeaba.
Bafta!

| AlaskaYoung17 a răspuns:

Daca nu te iarta, poate e mai bine asa. Daca iti e prieten adevarat te va ierta. Incearca sa iti faci prieteni si in alte clase, sau aduti o carte la scoala si citeste in pauze ca sa nu te simti singur. happy

| HoneySweet56 a răspuns:

Sincer daca chiar ți-ar fi fost un prieten adevarat chiar nu ar fi reacționat așa.
Totuși nu intra în depresie pentru asta, îțj vei face noi prieteni :3