| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Am o problema in dragoste. iar! Baiatul de care am povestit in prima intrebare se poarta ca un mitocan! Nu ma ignora, dar cand vorbeste cu mine o facu cu greata! Acum cateva zile am iesit sa ma plimb cu o prietena si ne-am oprit putin la colt fiindca ne cam omorau picioarele laughing. Era si el, ma rog a zis "Buna, Ce faceti? " si a discutat putin cu prietena mea cat timp eu scriam un mesaj. Pe ea o suna un handicapat care imediat cum ii raspundea inchidea si el a zis ca daca mai suna vorbeste cu ala. Mie a inceput sa-mi sune telefonul si el a zis ceva de genu : Daca o suna pe ea nu mai vorbesc, nu vreau sa-i stric combinatia. M-a enervat pana peste cap! I-am zis asa : Frate daca ai vrut sa-ti bati joc de mine puteai sa-mi spui, oricum stiam deja! Dar acum ai intrecut masura! Dupa nu a mai apucat sa zica nimic fiindca a plecat sa se plimbe cu ceilalti. Eu si prietena mea am mai stat la colt discutand despre parul meu albastru laughing cand am vazut-o pe o veche prietena care e\a fost plecata la bunici. Ma rog, am fost cu ea prin deal, am mai povestit si ne-am intors la colt unde gasca s-a strans iarasi, printre ei fiind si un baiat care mie imi e simpatic. Adica ne spunem pe porecle, radem. Si ne-am oprit sa vorbim cu el. Nu stiu cum si de ce dar m-am trezit cu el lunadu-ma-n brate. Am stat putin nemiscata si l-a luat si eu. O prietena de-a mea a zis ca pe mine ma iubeste si pe ea nu. A luat-o si pe ea in brate dar doar 2 secunde cand la mine a stat 2 minute laughing. Am mai stat la colt si M.( o prietena) mi-a zis sa ma uit in ochii ei. Nestiind de ce m-am uitat si a zis ca-mi sclipeau ochii. L-a chemat si pe respectivul baiat sa se uite si a zis la fel, doar ca el s-a uitat mai mult. Cred ca ma inrosisemlaughing. Si am continuat sa vorbim, nu prin mesaje sau net, ci seara cand ne vedeam. Alaltaseara m-a luat iar in brate, de data asta stand vreo 5 minute asa si mi-a zis ca-mi miroase parul a capsuni si trandafiri si ca-i place mirosul asta. Era si acel badaran acolo si i-a tras o privire de-aia gen " Nu te atinge de ea ". Nu prea ma mai interesa dar m-a amuzat. M. mi-a zis, adica reprosat, ca stie ca-mi place de asa-zisul baiat, mama la fel si un prieten la fel!

Eu da, il plac! Dar el? Voi ce credeti?
Funda love struck!
Nu va suparati ca am scris atat, probabil o sa va plictisiti!

Răspuns Câştigător
| Deea_Andreea_1998_ILZr a răspuns:

Si el te place... Cel putin eu asa cred :p