| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Am de cineva de care-mi place si nu stiu cum sa procedez. e din scoala, doar ca e in clasa paralela ( eu C si el D). Am stat putin in vara cu el, cat am fost la un verisor. Ne jucam asa, putin-putin, eu lunadu-i sapca si el gadilandu-ma ca sa o returnez (Aici m-am enervat putin fiindca var'mea incerca si ea sa o "fure". Dar mi-a placut ca el s-a uitat urat la ea si a incetat laughing ).
Cand a inceput scoala inca ne faceam semne si ne tachinam putin, dar intr-un timp am incetat fiindca amadoi aveam teste si era putin complicat sa mergem unul la altul. Ieri a venit la noi pe hol(eu sunt la 2 iar el la 3), eu eram la calorifer si cand m-am uitat in sus(ma uitam la telefon) l-am vazut pe el, el pe mine, si ne-am uitat amandoi in pamant razand. Apoi el m-a luat de mana si am inceput sa discutam. Am fost si eu la el in clasa si cand am intrat mi-a facut cu ochiul laughing. Azi a venit la noi cu diriginta, habar n-am pentru ce, iar eu habar nu aveam ca e in clasa. A trecut pe langa mine si m-a ciufulit. Cand mi-ai dat seama ca el a facut-o, am fugit dupa el si l-am ciufulit si eu. Si tot asa 5 minute. Si la sfarsitul orelor a fost ceva de gen "Miaw" si "Ham" ( el a zis Ham in spatele meu si m-am intors si i-am zis Miawlaughing ).
Ma rog, am scris asta ca sa va spuneti si voi parerea.
Dati-mi un sfat va rog. Ce sa fac? Cum sa reactionez de acum la gesturile lui?
Dau funda love struck :*.

1 răspuns:
| Johnd94 a răspuns:

Fa-l sa te placa si mai mult!:*
Nu iti schimba atitudinea fata de el si incearca sa mai faci glumite cu el, insa nu exagerate.
Mai asteapta putin timp, apoi incet, incet sa incercati de comun acord sa formati un cuplu.:*