| FoxxyFoxx a întrebat:

Hei! Am de cineva de care-mi place si nu stiu cum sa procedez. e din scoala, doar ca e in clasa paralela ( eu C si el D). Am stat putin in vara cu el, cat am fost la un verisor. Ne jucam asa, putin-putin, eu lunadu-i sapca si el gadilandu-ma ca sa o returnez (Aici m-am enervat putin fiindca var'mea incerca si ea sa o "fure". Dar mi-a placut ca el s-a uitat urat la ea si a incetat laughing ).

Cand a inceput scoala inca ne faceam semne si ne tachinam putin, dar intr-un timp am incetat fiindca amadoi aveam teste si era putin complicat sa mergem unul la altul. Ieri a venit la noi pe hol(eu sunt la 2 iar el la 3), eu eram la calorifer si cand m-am uitat in sus(ma uitam la telefon) l-am vazut pe el, el pe mine, si ne-am uitat amandoi in pamant razand. Apoi el m-a luat de mana si am inceput sa discutam. Am fost si eu la el in clasa si cand am intrat mi-a facut cu ochiul laughing. Azi a venit la noi cu diriginta, habar n-am pentru ce, iar eu habar nu aveam ca e in clasa. A trecut pe langa mine si m-a ciufulit. Cand mi-ai dat seama ca el a facut-o, am fugit dupa el si l-am ciufulit si eu. Si tot asa 5 minute. Si la sfarsitul orelor a fost ceva de gen "Miaw" si "Ham" ( el a zis Ham in spatele meu si m-am intors si i-am zis Miaw ).

Ma rog, am scris asta ca sa va spuneti si voi parerea.

Dati-mi un sfat va rog. Ce sa fac? Cum sa reactionez de acum la gesturile lui?

Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| Raluca2121 a răspuns:

Ce dragut! :* Te potrivesti cu el, dupa parerea mea.Din cate am vazut eu, te place si tu il placi pe el.Ar trebui sa-l intrebi daca te place, ca sa-ti confirmi asta.Iar daca te place, ar trebui sa fi cu el pentru ca mi se pare ca e foarte dragut si v-ar sta foarte bine impreuna.Stiu ca e gteu sa intrebi asa ceva, asa ca ai putea sa faci un joc de adevar si provocare in care sa-l intrebi cat la % te place, dar nu ca si prietena.Mult noroc! Funda te rog big grin :*

| FoxxyFoxx explică (pentru Raluca2121):

Multumesc pentru sfat :*. Dar nu pot sa-l intreb... Daca as face asta si sentimentul nu ar fi reciproc, as intra in pamant de rusine si nu as mai putea vorbi cu el niciodata.

5 răspunsuri:
| Foxyyyy a răspuns:

Mi-ai copiat numele, nasoalo.

| FoxxyFoxx explică (pentru Foxyyyy):

Nu am copiat nimic draga mea. Aceasta e porecla mea. Nici macar nu te cunosc ca sa te copiez. Asa ca nu te mai baga in seama pe unde apuci doar pentru atentie!

| Foxyyyy a răspuns (pentru FoxxyFoxx):

Atentie pe net? Pe bune? Nu toti suntem ca tine. Era doar o gluma, ce te agiti asa?! laughing

| FoxxyFoxx explică (pentru Foxyyyy):

Nu caut atentie, cau doar raspunsuri. Si ma agit asa pentru ca mai sunt unii care fac asta si o fac pe bune. Eu doar ti-am raspuns.