| anonim_4396 a întrebat:

Hei. am o problemasad sunt cu cineva, dar fostul vrea sa se impace cu mine. am tinut mult la el, dar nu as vrea sa ma despart de actualul pentru ca tine la mine. si daca o s`o fac presimt ca o sa regret. Ce sa fac? :

Răspuns Câştigător
| Bianca18 a răspuns:

Eu zic sa ramai cu actualul prieten. Daca fostul s-a despartit in trecut de tine, a avut un motiv pentru asta. Si acum cand esti cu cineva care chiar tine la tine apare el si vrea sa fiti din nou impreuna? Eu cred ca nu merita, ce a fost a fost si cum spui tu, o sa regreti. Decizia iti apartine happy

4 răspunsuri:
| alexutza1183 a răspuns:

Pai daca te-ai despartit de fostul inseamna ca ati avut niste probleme care...nu s-au putut rezolva intre voi doi,daca te impaci cu el vor aparea din nou si dupa logica mea tot aici o sa ajungeti.
Actualul,daca tine la tine,te iubeste, iar tu esti sigura de acest lucru este foarte bine, tine de el.
Dar tu trebuie sa decizi cu cine iti spune inima sa ramai.Succes!

| DeliaDaniela a răspuns:

Am vrut sa uit tot ce'a durut! Sa intorc pagina si sa spun: A trecut! Nu'mi pasa ce'a fost candva >> Sunt alta acum...
Daca presimti ca o sa regreti, nu te desparti de actualul! Are inimioara ta un motiv pentru care presimte acest lucru! De ce sa faci din nou aceeasi greseala cand poti incepe totul de la 0? Oricum, alegerea iti apartine! Sunt sigura ca o sa faci ce este cel mai bine pentru tine! baftawinking

| Laura1102 a răspuns:

Fostu te-a lasat pe tine sau tu pe el?
Daca el pe tine inseamna ca nu tea pretuit atunci cand tea avut si cu siguranta nu o s-o faca nici de data asta.
Gandeste-te pe cine iubesti si fa ceti spune imima daca crezi ca inca il iubesti pe fostul inpacate cu el dar gandeste-te daca merita. Si daca nu o sa regreti pentru-ca actualul tau pr nu cred ca-ti va mai da o sansa stind ca te-ai despartit de el pentru altu

| RaluuRaluu a răspuns:

Nu te despartii de actualu` tau iubit! Da`ca simtii ceva pentru. el, nu o faa! Intr-adevar o sa regretii! Pe fostul` lasa`l in pacee! E trcutu` tau!, Totusi ar trebui sa ne gandim la viitor, sa uita`m trecutu`, Si sa traim prezentu`!