| Ana3553783 a întrebat:

Hei! Am și eu o întrebare. Vreau sa dau la liceul pedagogic și as vrea sa știu dacă mai contează nota din examenul de capacitate dacă ai fost admis la probe. La probe ce fel de desen trebuie sa faci? Trebuie sa știu sa cant? Și la textul pe care trebuie sa îl citesc la prima vedere este un text greu sau este din acela de copii mici?

Răspuns Câştigător
| andraee20 a răspuns:

Dupa ce iei probele, se vor completa locurile dupa media din examenul de capacitate. Este un text mediu, trebuie sa ai minime cunostinte muzicale (nu voce wow sau instrument). La desen cel mai probabil o natura moarta in creion (un cub, o vaza, ceva foarte simplu).
Pupici si bafta!

1 răspuns: