| AndreeaCristina1992 a întrebat:

Hei. Aș vrea să merg la UAD Cluj (Facultatea de Arte) și din câte am înțeles pe site-ul lor, admiterea constă intr-o proba de desen. Cei care știți sau sunteti studenți acolo, cam ce se dă aproximantiv la această probă? Portret, natura statică sau altceva?happy

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intai trebuei sa prezinti un portofoliu care cuprinde totul, portrete, natura statica, culoare, creion samd
Apoi trebuie sa ai diploma de BAC si mediile care participa procentual al evaluarea si admisia pentru examen.

| DeeaGreenspaceFall1999 a răspuns:

Foarte proasta alegere (UAD). Eu am terminat acolo acum ceva vreme, nu am invatat absolut nimic. Lucrez in IT acum. Profesori snobi, care dau dovada de lipsa de profesionalism, studenti edgy si oameni cu probleme mintale. Multa bafta iti urez si sper sa realizezi ceva cu arta!