| irinaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Hei as vrea si eu niste idei de statusuri pentru pagini! Fundaa :*

Răspuns Câştigător
| Fayree a răspuns:

~ Uitii :
Esti doar un tanar actor plin de talente, excelezi la capitolul lipsa de sentimente.

Trag un zambet fals pe care toata lumea`l crede, numai ca sa-i arat prostului ce pierde!
De cate ori ma vei privi cu ura si manie. De atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie!
Stiu ca nu sunt singura chiar si atunci cand sunt; x
Durerea te'a maturizat, te'a pus pe ganduri! Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri.

Lasă`te, lasă`te, lasă`te ascuns de rânduri. Pune`te, pune`te, pune`te putin pe gânduri.
Cand iti intorci privirea spre el, te luminezi de bucurie!
E semn ca ceii ca mine au dat strigarea.Ca pentru cei ca noi soarele rasare seara; x
Traiesc din fantezii, visez la nebunii. E o poveste pe care o stiï.
Ma uit la el nici macar nu imi pasa. poate totul ar fi fost altfel daca ar fi stiut sa iubeasca!
Da, e adevarat. Te-am vrut mult de tot, dar acum nu te mai vreau smug
Si te doare când vezi că nu`mi pasă, şi îţi zic mereu: nu mai contează, hai lasă :*. Fundita? puppy dog eyes.

2 răspunsuri:
| Cristina1994c a răspuns:

"Fericirea este un fluture, care, atunci când este urmărit, este întotdeauna la un pas de a fi prins, dar dacă stai liniştit, se poate aşeza pe tine."
(Nathaniel Hawthorne)

"Am rămas la tine toată noaptea... Când deschisesem ochii în întuneric şi te-am văzut alături, m-am mirat că nu sunt stele deasupra mea, atât de tare simţeam cerul - nu, niciodată n-am regretat nimic, mulţumită acelui ceas. Mai ştiu şi că, în timp ce dormeai, în timp ce-ţi auzeam răsuflarea şi-ţi simţeam trupul atât de aproape de mine, am plâns de fericire în întuneric. Dimineaţă."
(citat din Scrisoarea unei necunoscute - Stefan Zweig)

"... la vârsta mea ori începi să vezi mișcările cum trebuie, ori te-ai ars de nu te vezi. Viața asta merită să o trăiești pentru trei-patru lucruri, restul e mraniță pentru câmp. Eu am făcut deja multe prostii, iar acuma știu că singurul lucru pe care mi-l doresc e s-o fac fericită... "
(citat din Umbra vântului - Carlos Ruiz Zafon)

"Uneori credem că oamenii sunt niște bilete de loterie, că există doar ca să transforme în realitate iluziile noastre absurde."
(citat din Umbra vântului - Carlos Ruiz Zafon)

"Cu timpul vei învăţa că încercând să ierţi sau să ceri iertare, să spui că iubeşti, să spui că ţi-e dor, să spui că ai nevoie, să spui că vrei să fii prieten, dinaintea unui mormânt, nu mai are nici un sens. Dar din păcate, toate se învaţă doar cu timpul..."
(citat din Cu timpul - Jorge Luis Borges)

Adevărul despre adevărata frumusețe a unei femei este mereu doar și doar în ochii celui care îi iubește sufletul...

Când faci o alegere, nu te gândi dacă greseşti sau nu. Gândeşte-te dacă e ceea ce vrei cu adevărat.

Băieţii râd când aud prin ce au trecut unele fete, dar nu vor mai râde atunci când vor şterge lacrimile fiicelor lor pentru acelaşi motiv!
Fetele tinere trebuie să înţeleagă că senzualitatea nu este despre a fi gol!

"Nu m-a lovit destinul, ci oamenii. Fiecare putea să se abţină, să nu mă lovească, dar n-au făcut-o. E rândul meu să lovesc! Pe destin şi viaţă nu am cum să mă răzbun. Pe uneltele lor, da! Îi voi lovi şi eu la fel de crud!"

Lumea e plină de monştrii cu feţe prietenoase.

E o mare diferenta intre oamenii care sunt destepti si intre oamenii care iau note mari.