| Felictiy a întrebat:

Hei! Aveti o parere despre Colegiul National Victor Babes din Bucuresti? Cum sunt bursele(adica daca se dau macar si de la ce medie),unde se face balul bobocilor, daca este un liceu strict, daca este un liceu bun cu profesori ok? Nu stiu sigur daca sa merg in Victor Babes pentru ca am auzit ca e destul de strict si nu stiu cum se dau bursele de merit..sau daca se dau! Eu merg pe stiinte ale naturii si stiu ca Babes e bun pe aces profil. Aveti pareri?

3 răspunsuri:
| Alexandra72113098 a răspuns:

Si eu tot la acest liceu doresc sa merg si tot pe stiinte ale naturii. Am auzit si eu ca este un liceu cam strict, dar nu ai probleme daca iti vezi de treaba. Am inteles ca acolo, agentii de paza sunt platiti de parinti, nu ar fi o problema, presupun ca nu costa mare lucru. E strict in sensul ca trebuie sa vii cu uniforma, trebuie sa te machezi mai discret. Cunosc pe cineva care ia bursa 200 lei pe luna din bursa de merit, daca ai o medie cam peste 8 sau peste 8, 50.

| Alexandra72113098 a răspuns:

Profesorii sunt si ei ok. iar ma repet, daca iti vezi de treaba ta la ore si in general nu ai probleme. Nu ai voie sa pleci inainte de terminarea cursurilor si daca vii mai tarziu nu te mai primeste pana la urmatoarea ora. Iar balul bobocilor este organizat de elevi. Eu am inteles ca este interzis orice fel de petrecere, dar eu nu cred.

| Alexandra72113098 a răspuns:

Directoare este si profesoara de chimie, deci cred ca o sa facem cu ea chimie. La matematica sunt 2 profesori o doamna si un domn. Amandoi sunt decenti ca profesori. Dar am inteles ca e mai de treaba doamna. In rest este un liceu ok.