| imiplaceciocolatamult a întrebat:

Hei! Buna! Este un tip de care.mi place mult mult dar nu cred ca stie ca exist. Vreau sa-i atrag atenția ( p.s : mi.am scăpat telefonul jos ca sa.i atrag atenția si a mers un pic ). Ceva cu care sa ies in evidentă: gesturi,.... Funda! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Pau17 a răspuns:

Incearca sa fi haioasa! Baietiilor le plac fetele cu simtul umorului.Afla ce il pasioneaza si incearca sa te interesezi de chestiile de genu. De exemplu, daca ii place sa deseneze poti sa ii admiri munca si sa pari interesata de ceea ce il pasioneaza. Asta o sa-i atraga atentia asupra ta pentru ca il vei asculta.Incearca sa gasiti subiecte de povestit interesante, intreaba-l ce gen de muzica ii place apoi poti sa te interesezi despre artisti, trupa, etc si sa zici ceva de genul:" Apropo de rock[ sau ce gen asculta] stiai ca X[ cantaretul, trupa, etc]... si ii spui stirea.
Nu uita ca si el trebuie sa stie despre tine. Cu cat incerci sa faci pe misterioasa mai mult cu atat il atragi mai tare.
Deci nu uita. Fii misterioasa si amuzanta ca tipilor le plac si sunt atrasi de astfel de persoane.

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Mi se par copilarii si prostii chestii de genul sa scapi telefonul doar ca sa te remarce. eu zic sa fii tupeista si directa in sensul sa vorbesti pur si simplu cu el, sau sa ii dai add pe facebook si sa intri pe chat cu el, imprieteneste-te cu el, nu ii baga tot felul de apropouri dar pus si simplu vorbeste generalitati cu el si asa sigur te va remarca.

| xtembix a răspuns:

Trebuie sa iesi in evidenta fiind tu insati. Nu trebuie sa te ''prostesti'', daca va fi sa fie ceva intre voi te va observa oricum.

| Pau17 a răspuns:

A da. Si incearca sa zambesti si sa fii cat mai fericita pe langa el. O sa te vada fericita si o sa te vrea.Baietiilor le plac zambetul fetelor. Dar sa zambesti asa din tot sufletul, nu unul fals ca asa nu prea are farmec!
Eu zic ca iti va fi usor sa fi fericita si sa zambesti in preajma lui mai laes daca esti indragostita.Succes:*

| Mytsaa a răspuns:

Incearca pentru inceput sa-l adaugi pe facebook si sa conversezi cu el acolo cat mai mult. Daca vezi ca pare plictisit inseamna ca nu prea prezinti interes pentru el dar daca ii face placere sa vorbeasca cu tine, esti pe drumul cel bun.