| anonim_4396 a întrebat:

Hei, bună TPU!

Am o prietenă pe care o cunosc de foarte mult timp. De când eram mici. Mă înțelegeam perfect cu ea. Însă de ceva timp, mai exact de vreo 2 ani, a apărut o fată, Gabriela.

Și când ieșim, sau ne întâlnim undeva, eu mă simt ca a cincea roată. Ele 2 râd. Sunt mereu una lângă alta.

M-am săturat să mă mai prefac că nu am nimic, când de fapt eu nu o suport deloc pe ființa aia. E prea copilăroasă.

Ce să fac să se certe? Sau să nu mai fie așa de apropiate?

Știu. O să ziceți că sunt egoistă. Dar nici eu nu mai suport!

Mulțumesc, dau fundiță.

5 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Buna.
Sincer,nu stiu cum ai reactiona tu de fapt.
Adica nu iti cunosc ''reactiile'', modul tau de razbunarelaughing
Eu in locu' tau i-as spune verde'n fata tot ce simt pentru fata aia,nemaipasandu'mi de nimic.

Si eu am patit asa.
Mereu cand ieseam undeva cu o prietena buna venea si una cu care ea se intelegea bine.
Nu o suportam, pentru ca mereu imi fura replicile, glumele, imi furase prietena cu alte cuvinte.
Pana intr-o zi cand n-am mai suportat-o si am dat cartile pe fata.
Asta e.
Ne-am luat si putin la paruiala, dar asta nu mai conteaza.
I-am spus prietenei mele ca daca vrea sa continue sa fie prietena cu mine sau nu, e decizia ei.
Pana la urma nu poti obliga pe cineva sa-ti fie oarecum ''prieten''.
Eu cred ca asa ar trebui sa procedezi si tu.
Sau daca nu, daca vrei sa o vezi zi de zi si sa inghiti in sec cum ai facut pana acum, continua asa si nu'i comenta nimic.
E decizia ta.
Succes.
:*

| Almássy a răspuns:

Razi si tu cu elelaughing

| amdr001 a răspuns:

Mai bine incearca sa te dai mai mult pe langa prietena ta pe care o cunosti de mult timp... am patit si eu asa cu prietena mea... deci suntem de la gradinita, la scoala, si acum in clasa a 7a deci in aceeasi clasa si aceeasi banca mereu; apoi ea si-a gasit o prietena cu care statea fff mult timp cu ea; m-am saturat sa vad cum eu nu mai sunt bagata in seama si sunt data pe-afara straight face asa ca i-am zis tot ce aveam pe suflet; adica am facut-o in toate felurile si pe cealalta, i-am explicat prietenei mele tot ceea voiam si tot ce simteam etc; a fost complicat dar acum totul e bine si nici nu prea mai vorbeste cu fata aiawinking situatia se rezolva pentru ca va sti cine ii este adevarata prietena caci prietenul la nevoie se cunoastewinking succes si sa ai grija!

| AlexBmxRider a răspuns:

Incearca sa intri in vorba cu prietena ta pe care o cunosti de mult timp de cand erati la gradinita. Si pe Gabriela daca nu iti place de ea, de felul ei incearca sa o eviti. Comunica mai mult cu prietena ta cea mai buna. Nu incerca sa le faci sa se certe intre ele pentru ca minciuna are picioare scurte. Succes!

| Marichiuy a răspuns:

Pai @Nicolix si eu patesc la fel.le-am facut sa se certe dar tot s-au impacat inapoi asa ca...nu are nici un sens sa le faci sa se certe..mai bune ai incerca sa -i demonstrezi prietenei tale cat de mult tii la ea...Succes!