| anonim_4396 a întrebat:

Hei.......deci dati sa va explic la mine in scoala este un baiat super timid,care inainte se holba la mine si eu la el,acum mie inca imi mai place de el,insa el nu se mai holbeaza,, si as intelege daca nu sar holba anume la mine, insa cand eu sunt prin preajma el nu se holbeaza la nimeni absolut in afara de cei din clasa de la el.Intrebarea:asta e ceva normal? voi toti baietii arhitimizi tot timpul faceti asa?

2 răspunsuri:
| ForeverWarrior a răspuns:

Eu am fost in situatia in care e acel baiat.Si eu ma uitam tot timpul de la distantala fata de care imi placea, dar cand se apropia nu prea ma uitam in ochii ei. Daca iti place mult de el, ar trebui sa vorbesti cu el, chiar daca nu asa e ''obiceiul''.Ar putea sa te placa foarte foarte mult dar din cauza ca el crede ca o sa te supere sau poate o sa-l refuzi poate nu o sa te abordeze niciodata.La inceput poate se va purta mai ciudat din cauza emotiilor, dar in scurt timp ar trebui sa-i treaca daca o sa se obisnuiasca cu tine.Crede-ma,stiu ce zic.O seara faina si sper ca sfatul meu te-a ajutat happy

| Karoline005 a răspuns (pentru ForeverWarrior):

mersi mult, dar intelegi ca el si-a dat seama ca il plac, si la fel de bine stie ca si eu sunt o timida, nu doar el