| Fluttershy a întrebat:

Buna ^-^
Imi e cam greu sa zic asta, dar...
Imi place de un baiat de 2 ani deja.
E mai mare cu an si jumatate decat mine.
Ne cunoastem de la scoala, si toti imi spun ca de fiecare data trece pe langa mine sau trec eu pe langa el, efectiv se holbeaza si zambeste mereu.
I-am gasit Facebook-ul, i-am dat add.
El mi-a gasit messenger-ul, mi-a dat add.
A inceput sa vorbeasca cu mine, m-a intrebat daca vreau sa joc nu stiu ce MMORPG cu el (este gamer), si m-a ajutat sa imi fac contul astfel incat sa putem sa ne jucam impreuna.
O colega de clasa de a lui a venit la mine si a zis ca pune pariu ca el ma place, pentru ca nu sta pe langa nici o alta fata in afara de mine, pentru ca de obicei el nu sta cu fetele, si ca atunci cand ma vede isi schimba vizibil comportamentul, si el de obicei nu se poarta asa cum este cand e in preajma mea.

Nu-mi mai suport visele, eu l-as intreba multe dar sunt ingrozita de refuzuri.

Deci el imi zambeste, vorbeste foarte frumos cu mine, sta numai cu mine (ca si fata) se lumineaza la fata cand ma vede si ma mai si urmareste peste tot.
De multe ori intra la noi in clasa (chiar si in ore) doar ca sa ma vada, mi-a zis cel mai bun prieten al lui.
Toti imi zic ca ma place si ca el asteapta sa fac primul pas dar parca nu am incredere in mine.

Nu mai suport, va rog mult sa ma ajutati, pentru ca imi petrec timpul de doi ani incoace imaginandu-mi chestii si chiar nu mai pot.

11 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Cheama-l afara...

| Fluttershy explică (pentru zăGhost):

Poftim? rolling on the floor

| zăGhost a răspuns (pentru Fluttershy):

Sunt curioasa ce e asa amuzant.
Daca nu ai curaj sa faci nimic, nici macar sa-i zici "ma plictisesc, ai chef sa vii out?", atunci stai inca 2 ani si gandeste-te cum CUM AR FI FOST DACA...

| Fluttershy explică (pentru zăGhost):

Nununu, scuza-ma, dar nu intelesesem la ce te refereai, si eu am un.tic cu emoticonul asta.
Eu nu prea am timp sa ies, dar o sa incerc sa ma eliberez. ^^

| zăGhost a răspuns (pentru Fluttershy):

A, asta era.
Scuza-ma pe mine, dar eram cam nervoasa si mi s-a parut aiurea sa razi la asa ceva, dar inteleg ticul. happy
Bafta!

| Elsiane a răspuns:

Spune-i o dată că îl placi și întrebă-l dacă te place și el, nu ai nimic de pierdut. Eventual, când vei mai crește te vei întreba 'de ce nu am...' și vei fi și mai tristă. Da, știu cum este să fii timidă, dar chiar și dacă te refuză, nu este sfârșitul lumii. Baftă!

| messingaround a răspuns:

De ce nu ii spui ce simti? E clar ca te place! Poate este mai timid si nu are curaj sa iti spuna. Ce ai de pierdut? Nimic! Ai doar de castigat! Nu pierde sansa asta! Mai bine faci tu primul pas. Iar daca te refuza totul va fi ca inainte.

| Fluttershy explică (pentru messingaround):

Sunt ingrozitor de timida si poate...
Nu stiu.
Mi-e foarte frica sa nu ma refuze, pentru ca am mari probleme cu increderea in mine si... e complicat.

| messingaround a răspuns (pentru Fluttershy):

Si asa ce ai de castigat? Trebuie sa iti depasesti teama asta. Dupa comportamentul lui, iti garantez ca nu te va refuza!

| alinussa a răspuns:

Incercarea moartea nu are, e o vorba din popor. Daca nu ai curaj sa ii spui fata in fata ce simti atunci zii pe interne.Sau fata in fata zii macar ca ti-ar placea sa iesiti impreuna. Daca nu macar sugereaza-i pe internet ca il placi printr-un mesaj de dragoste de pe net!

| Fluttershy explică:

El este varsator iar eu sunt balanta.