| FOTOmodel99 a întrebat:

Hei happy eu am parul saten.daca dau cu vopsea de par de culoare blonda va iesi ceva? Voi ce credeti... vreau sa-mi fac varfuri blonde..Deci va iesi ceva sau?

9 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Iti vei deschide nuanta parului doar, nu vei ajunge la blond. daca vrei blond- decoloreaza-te

| FOTOmodel99 explică (pentru wolder):

Dar as vrea sa incerc cu decobes.dar am auzit ca arde parul.:/ nu?

| wolder a răspuns (pentru FOTOmodel99):

Orice pudra de decolorare va arde

| FunditzaWwW a răspuns:

O sa iti iasa daca folosesti decolorant de par.

| FOTOmodel99 explică (pentru FunditzaWwW):

Da.dar am auzit ca arde parul sad

| Luminita235 a răspuns:

Daca nu vrei sa folosesti decolorant trebuie sa te dai de cateva ori pana iti vor iesi varfurile blonde. Eu m-am dat in fiecare luna cu vopsea si am ajuns la rezultatul dorit iar eu am parul saten inchis.

| Paulinaxoy a răspuns:

Iti iese daca stii cum sa te vopsesti. Eu mi-am vopsit o prietena care avea parul saten inchis si a iesit foarte frumos, exact cum si-a dorit. Eu am vopsit-o cu Wellaton, nuanta 12-0. Iti trebuie multa rabdare si nu te poti vopsi singura. Iei fiecare suvita si o tapezi, aplici vopseaua pe lungimea care o vrei (varfuri) si pui suvita in staniol, faci asta la fiecare suvita si stai aproximativ 45 de minute.

| FOTOmodel99 explică (pentru Paulinaxoy):

Multumesc :** love struck.Mi-ai fost de mare ajutor.big grin