| Toma_Florin_1975 a întrebat:

Hei TPU si fetele de pe TPU care se pricep la par,vopsitul parului si mai ales parul roscat.
Peste un ombre cu radacini saten si varfuri blonde (decolorate la salon si vopsea blonda peste ele), poate iesi un roscat burgundy ...visina putreda? Syoss nuanta burgundy sau vopsea Garnier? Cred ca o sa fie un degrade dar pare interesant. Multumesc.

4 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Sunt roscata de peste 3 ani. In primul rand, trebuie sa fii decisa ca vrei sa fii roscata pentru ca roscatul iese greu din par, dar se duce repede. Asta inseamna ca trebuie sa folosesti produse destinate parului vopsit si sa-l vopsesti regulat. ( cu nuantator, sau vopsea, eu ii mai dau culoare cu nuantator ca daca m-as vopsi la 2 saptamani as ramane cheala laughing ).

Pe mine vopsele de la Syoss nu m-au multumit asa mult.Garnier nu am incercat. Ceea mai multumita am fost de Wellaton, au nuante interesante, poate-ti place ceva si de acolo happy. Revenind, la radacini nu stiu exact ce culoare o sa-ti prinda. Ideea e ca e un roscat inchis si ai sanse sa nu prinda asa bine, adica abia sa se vada. Eu am fost saten inchis si m-am vopsit de cateva ori sa ajung la un roscat care sa-mi placa. Automat, o sa-ti iasa tot un ombre daca nu te vopsesti intai pe partea mai inchisa si o lasi sa actioneze cat consideri tu ca este necesar, pentru ca daca iti dai in tot capul, la varfuri o sa-ti iasa mai deschis. Eu m-am facut un balayage/ombre roscat cu varfuri mai aprinse, culoarea de la varfuri se cam duce intr-o saptamana jumatate laughing dar cand imi aplic nuantator in tot capul varfurile fiind decolorate imi ies mereu mai aprinse happy.
Eu te sfatuiesc totusi sa risti, daca nu-ti place aplici un nuantator mai aprins si te faci ca mine laughing

| Toma_Florin_1975 explică (pentru Ririru):

Deci tu spui sa incerc totusi. Am gasit o vopsea de la Olia Intense Red Burgundy superba si daca bag o cutie si inca o jumatate din alta cutie in tot capul, stiu ca o sa iasa mai deschis la varfuri.o sa ma si tund putin..Am observat ca la multe a prins si pe satenul de la radacini..totusi sper sa se vada bine cea de la profil e poza ta?

| Ririru a răspuns (pentru Toma_Florin_1975):

Da, eu spun sa incerci. Oricum n-ai nimic de pierdut.
Nu, nu sunt eu.As vrea eu par asa lung si frumos, Insa am avut parul si nuanta asta :)).
Acum am asa ceva: https://www.instagram.com/p/BIbIk1lA1C4/?tagged=redbalayageombre

| Deliiiia a răspuns:

Bună, nu știu dacă va prinde bine în partea de sus, eu aș pune un blond deschis ca să îl mai deschid, iar dupa câteva săptămâni aș adăuga roșcatul.