| lovecolors a întrebat:

Hei im puteti da niste stsuri pentru prieteni falsi prefacuti si cei adevarati? dar nu dinalea de piti gen asta mica e o nu stiu ce si o iubesc pentru ca nu stiu celaughinglaughing

2 răspunsuri:
| aPerfectLive a răspuns:

1.Prietenii falsi sa dea buzz, astazi fac prezenta.
2.Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.
3.Prietenii sunt ca umbra.Nu apar decat atunci cand e soare.
4. Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.
5.Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare.
6.Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI.
7.Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.
8.E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie.
9.Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.
10. Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa.
11.O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.
12.Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile.
Fundita?big grin

| zbeiib a răspuns:

●` pentru` că au fost târfe pe faţă`. îmi ajung cinci degete să`mi număr prietenele pe
viaţă`.