| Cookiee9712 a întrebat:

Hei. Imi e putin jena sa pun aceasta intrebare aici, dar o fachappy. Deci, am mancarimi vaginale si niste scurgeri albe. As vrea sa stiu cum se trateaza (fara medici si restul).Am gasit niste tratamente naturiste. dar nu sunt sigura de ele. Niste pareri? Multumesc.

1 răspuns:
| Lucianu a răspuns:

Mancarimile vaginale pot fi cauzate de boli cu transmitere sexuala sau infectii. In general, nu este recomandata utilizarea de creme cu hidrocortizon, intrucat acestea pot contribui la descuamarea pielii, iar mancarimea va persista. Este indicata utilizarea de creme antimicotice si ovule vaginale care vor indeparta rapid mancarimile dar si alte simptome ale infectiilor vaginale. La farmacie poti gasi sfaturi pentru asa ceva. happy