| bias a întrebat:

Cataracta se trateaza si prin tratamente naturiste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DenissaDeea a răspuns:

Nu exista tratament naturist, se trateaza doar prin chirurgie oculara. daca vrei sa afli mai multe tasteaza in google www.vistavision.ro. Acolo gasesti toate informatiile care te intereseaza.

2 răspunsuri:
| monicaclaudia a răspuns:

Nu nu nu si nu (( socra mea s-a operat acus doua lui si acum e totul ok. se face un intervent de max 20 min maxim ...asa ca nu este nimica periculos si te sfatuiesc ca sa o faci cit mai repede ai sa stai bine dupa operatie deoarece cataracta este o pelicula fina opaca aparuta la nivelul cristalinului, care blocheaza pasajul fasciculului luminos catre retina (componenta nervoasa a globului ocular la nivelul careia se formeaza imaginea), cauzand tulburari de vedere.

| csimion70 a răspuns (pentru monicaclaudia):

Pentru cataracta, incearaca sa ungi de mai multe ori pe zi pleoapele cu BITTER SUEDEZ. VEZI AICI >>> http://www.farmacianaturala.com/......comul.html