| anonim_4396 a întrebat:

Hei! In ultima vreme am avut multe certuri cu ai mei si mama imi scotea ochii ca miros a tigari.[ eu fumez] Acum ma tine numai in casa si simt ca mor aici! Vreau si eu niste sfaturi, NU PARERI va rog.:d

8 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Sfatul meu: asculta de mama ta si renunta la fumat. Asa scapi de certuri, asunzisuri, poti pune banii ce ii cheltui pe tigari deoparte.

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Roag-o si spune-i ca nu mai faci si cereti iertare si va vedea ca iti pasa si asa te va lasa sa iesi afara.

| biancaaam a răspuns:

Destul de complicat...
• trebuie sa recunosti probabil ca ai fumat si sa promiti ca nu o vei face, la mine merge la toate chestiile pe care le fac (nu fumez)
• sau poti spune ca prietenii din gasca ta fumeaza si de aceea mirosi. ai grija sa te speli pe dinti imediat dupa ce ai venit de acasa, sau o guma de mestecat in timpul drumului nu strica.

| AbstractDoll a răspuns (pentru biancaaam):

Am facut asta si nimic. Apoi a zis ca miros in gura, ceea ce nu era adevarat, miroseam a narghilea.oh go on

| Cosmin86 a răspuns:

Sfat : mori, daca fumezi la 15 ani asta meriti

| Fatanumarul1 a răspuns:

Incearca sa iei o pauza de la ele, iar totul v'a fi bine. Dar ce varsta ai?:*

| Diamonds a răspuns:

Pune-ti niste apa in ochii, du-te la ea si izbuceneste intr-un plans(nu plangi, dar apa care ti-ai pus-o in ochi va da efectul de lacrimi) si spune-i ca nu o vei mai supara nici o data