| JustLittleMe a întrebat:

Nu ma inteleg deloc cu mama, mereu imi spune sa-i povestesc ce fac eu pe la scoala si ii spun totul, dar atunci cand vreau sa ii spun o gluma spusa de vreo colega incepe si rade spunand "Ce proasta e", nu intelege ca asa sunt glumele noastre.Ma enerveaza atunci cand nu ma lasa sa ies din casa, stau la 10 minute distanta de parc si am fost maxim de 10 ori.....isi am fost cu ea. Am 13 ani, de ce nu intelege odata. Vreau si eu sa ies cu prietenii prin parc, nu ma duc sa fumez, nu ma duc pe centura (doamne fereste), in weekend-uri toti ies sa se distreze, doar eu stau in casa ca proasta si cant, macar D-zeu a fost bun si mi-a dat voce si ii multumesc.Ea sta mereu pe calculator si nu face nimic. Nu o inteleg, in ultima vreme avem multe certuri, pe baza ca ar trebui sa mai slabesc, si ma compara cu toti colegi mei de clasa, ma simt prost.Nici ea nu e vreo zeita, e grasa cat un butoi, si imi spune "Am mai slabit, acum sunt cat tine".

Intrebarile mele sunt:

1)Cum pot sa o fac sa ma lase cu prietenii afara?

2)Cum pot slabi, vreau sa ii dau peste nas?

Răspuns Câştigător
| AdiMrr a răspuns:

Asa sunt mamele, nu realizeasa cate se intampla la scoala si daca ar stii ce injuraturi sunt pe acolo, cred ca ne-ar izola complet. APROPO si eu am 13 ani si stau foarte aproape de parc, ma lasa mereu sa ies fiindca stie ca invat bine si merit sa ies la aer etc. Ii spui ca vrei sa iei si tu o gura de aer, ca nu se intampla nimic dar depinde de mama. Tata nu e de acord sa merg singura la scoala desi ajung in maxim 5 min. Legat de slabit, eu zic ca renunti la anumite gustari dulci si sa le inlocuiesti cu fructe, mananca mai putin la fiecare masa si alearga prin casa, fa exercitii. Sper ca te-am ajutat pup :*

| JustLittleMe explică (pentru AdiMrr):

Iti multumesc mult, te asigur ca asa am sa fac :*

| AdiMrr a răspuns (pentru JustLittleMe):

Ma bucur ca te-am ajutat si nu uita sa iti iubesti mama asa cum este fiindca intr-o zi o poti pierde (doamne fereste) si o sa regreti ca nu ai petrecut deatul timp cu ea. Pup :*:*:*

| JustLittleMe explică (pentru AdiMrr):

Lasand la o parte certurile noastre, o iubesc mai mult ca orice.
Pup :*