| alleeeee00 a întrebat:

Hei lume.
Am nevoie de nişte sfaturi.
Am o relație de 5 luni. Tata pentru început a fost de acord, apoi a aflat că prietenul meu a avut un trecut nu tocmai bun, avea anturaje urâte etc, dar s-a schimbat de mai mult timp, şi aşa s-a opus relației mele. Noi suntem în Italia. Tata mi-a propus ceva acum vreo lună şi ceva. Şi anume: dacă nu mă despart de el ne întoarcem în România. Şi na. nu vreau asta. Acolo nu aveam un trai tocmai bun. În tot timpul ăsta eu îmi țin relația secretă. Dar m-am săturat. Nu mai pot

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Baratul ala nu s-a schimbat, pentru ca asta este firea lui si nici nu se va schimba vreodata.
Tatal tau are dreptate, de aceea vrea sa te ia in tara, macar iti face un bine cu forta, daca tu esti incapabila sa pricepi ca baiatul ala nu are ce sa-ti ofere si este o relatie toxica.

Cred ca, decizia tatalui sa te duca in tara, este una foarte buna, pentru tine!

| alleeeee00 explică (pentru Violleta2022):

Nu este vorba că asta este firea lui. Înainte să înceapă o relație cu mine iesea, se distra ca orice om de varsta lui. De când este cu mine, daca nu ies eu, nu iese nici el. Si îmi spune absolut tot ce face.

| Violleta2022 a răspuns (pentru alleeeee00):

Ce copil esti! Un om nu se schimba de dragul tau, este doar o chestiune de timp pana se plictiseste de tine si imediat cum se simte confortabil, va iesii cu cine are chef. Oamenii nu renunta usor la viciilor si placerilor lor, decat temporar.
Este normal sa stea cu tine cand este cu tine, si asa stati putin imrepuna, odata ce va vedeti in secret, ca oricum habar nu ai ce face el, dupa ce va despartiti sau cu cine se inatlneste.
Daca tatal tau a ajuns in situatia sa-ti spuna ca va intoarceti in tara daca nu te desparti de el, inseamna ca problema este mult mai grava si tu ne ascunzi multe amanunte.
Tind sa cred ca tatal tau vrea sa-ti faca binele cu forta, fiind in imposibilitatea s ate tina cu forta in casa, sau ferita de acel barbat.
In situatia asta, cred ca este cel mai bine sa reveniti in tara si sa-l uiti pe acel timp.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Violleta2022):

Eu nu inteleg de ce dai unele raspunsuri atat de eronate si irelevante.
Te cred ca ai trait pe vremea buncii si inca perceptile alea comuniste, dar totusi.
Nu e prima data cand vad raspunsuri de genu.
De unde stii ca nu se va schimba niciodata?
Gandeste-te cand erai de varsta lor si acum, ai ramas neschimbata?

| Violleta2022 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Eu raspund din experinta mea cu oamenii!
Omul nu isi schimba niciodata viciile si placerile, doar invata sa le ascunda si sa se prefaca ca nu le mai practica, dar cum se simte confortabil, le practica din nou.

Iar tu, daca esti incapabil sa pricepi ce spun, te rog sa-ti vezi de drum!
Apelez la bunul simt (daca-l ai) si te invit sa ma eviti atat pe mine, cat si pe ceilalti cu care nu esti de acord.
Raspunde doar celui care intreaba si evita sa intrii in conflict cu alti useri, pentru a nu fii raportat adminului acestui forum.

| Ara997 a răspuns (pentru alleeeee00):

Fata, lupu-si schimba parul.dar naravul, ba!
acel anduraj la deformat, viata pe care a dus-o o va duce in continuare, tatal tau stie asta si vrea sa te scape de o viata nefericita.
mai bine ti-ai asculta parintele, numa vezi daca mai pozti scapa de cerber.

| Ara997 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Pe vremea bunicii. ehe ce vremuri safe. elegante chiar!

| Ara997 a răspuns (pentru Ara997):

Erata
* anturaj l-a deformat

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Ara997):

Depinde din ce perspectiva privesti,pentru unii da,safe cum zici tu.
Dar din pacate cei care au trait atunci au ramas cu mentalitatea si cu perceptia aia de comunisti.
Nu toti, unii, s-au mai emancipat altii, dar putini...
De unii chiar mie mila, cum e si "donna alba" victime ale sistemului, cum le zic eu.

| Ralukafay a răspuns:

Stii vorba aia,nu?"Lupul isi schimba parul, dar naravul, ba.Dar exista si excetii, tatal tau iti vrea binele, dar si in acelasi timp poate gresi. Daca il iubesti pe acel baiat cu adevart vei indura si traiul din Romania.